Máte
nápad?

Pomôžeme vám!

Chcem pomoc

Chcem
mentora

Kliknite sem

Domov

Vitajte na informačnom portáli
o Európskom výskumnom priestore (ERA)

Presun výstavy Automatica 2020

ERA Podujatia

 • Začiatok
  08.12.2020, 00:00
 • Koniec
  11.12.2020, 00:00
 • Typ podujatia
  Výstava
 • Organizátor
  Messe München
 • Odkaz na webovú stránku
  https://automatica-munich.com/en/
automatica - Digitale Transformation

Vzhľadom na rastúce rozšírenie koronavírusu (SARS-CoV-2) a na základe odporúčaní nemeckej spolkovej vlády a bavorskej spolkovej vlády sa odkladá výstava Automatica 2020, ktorú organizuje Messe München. Toto opatrenie bolo prijaté po konzultácii s asociáciou VDMA Robotics+Automation ako hlavným sponzorom výstavy a v zodpovednosti za zdravie vystavovateľov a návštevníkov. Automatica 2020 sa tak uskutoční v novom termíne od 8. do 11. decembra 2020.

Ako uviedol Falk Senger, generálny riaditeľ Messe München a zodpovedný za podujatie Automatica 2020: „Za daných okolností by otváranie výstavy Automatica 2020 v polovici júna 2020 nebolo pre našich zákazníkov opodstatnené, najmä z lekárskeho a ekonomického hľadiska. Teraz sa už tešíme na hosťovanie úspešnej výstavy Automatica 2020 spolu s predstaviteľmi priemyslu v decembri 2020.

Rozhodnutie o odložení podujatia prijal Messe München v úzkej spolupráci s VDMA Robotics + Automation so zreteľom na spätnú väzbu od mnohých vystavovateľov. Patrick Schwarzkopf, generálny riaditeľ VDMA Robotics + Automation, vysvetlil: „Ako hlavný sponzor podporujeme odklad výstavy Automatica 2020. Na základe súčasnej situácie sme presvedčení, že možnosť vystavovateľov a návštevníkov zúčastniť sa na tomto podujatí sa stále zmenšuje. Možnosti cestovania sú v súčasnosti obmedzené a ďalší vývoj nie je možné predvídať. Tieto faktory zásadne ohrozujú možnosť konania veľtrhu v pôvodnom termíne v júni 2020. Zároveň je dôležitosť výstavy Automatica 2020 ako popredného svetového veľtrhu inteligentnej automatizácie a robotiky taká veľká, že toto riziko nechceme podstúpiť.“

Wilfried Eberhardt, predseda poradného výboru pre automatiku a hlavný marketingový riaditeľ spoločnosti KUKA AG, dodal: „Odloženie výstavy Automatica 2020 do konca roka 2020 je vzhľadom na súčasnú situáciu správnym rozhodnutím. V decembri 2020 bude veľtrh pôsobiť ako dôležitý katalyzátor úspešného obdobia po kríze a pomôže odvetviu vymaniť sa zo súčasnej  situácie.“

Nový termín konania výstavy Automatica 2020: 8.-11. december 2020.

Staňte sa súčasťou popredného svetového veľtrhu inteligentnej automatizácie a robotiky Automatica 2020. Je to vaša rýchla cesta k Industry 4.0 a nasledujúcim aktuálnym témam:

 • Digitálna transformácia vo výrobe
 • Spolupráca človek – robot
 • Vývoj umelej inteligencie

Zdroj:  https://automatica-munich.com, zverejnené: 2.6.2020, autor: rpa