Máte
nápad?

Pomôžeme vám!

Chcem pomoc

Chcem
mentora

Kliknite sem

Domov

Vitajte na informačnom portáli
o Európskom výskumnom priestore (ERA)

Fundamental Elements Industry Days Workshop

ERA Podujatia

 • Začiatok
  30.06.2023, 11:00
 • Koniec
  30.06.2023, 12:30
 • Typ podujatia
  Workshop
 • Organizátor
  EUSPA
 • Miesto konania
  online
 • Odkaz na webovú stránku
  https://www.euspa.europa.eu/newsroom/news/fundamental-elements-industry-days-workshop-developing-cutting-edge-devices
Fundamental Elements workshop
Zdroj: EUSPA

Dňa 30. júna 2023 od 11:00 do 12:30 organizuje EUSPA webinár s názvom Fundamental Elements Industry Day Workshop. EUSPA prostredníctvom mechanizmu Fundamental Elements otvorila výzvu a podporu vývoja hybridného terminálu na pripojenie pre prelomové zariadenia.

Keďže počet pripojených zariadení exponenciálne rastie a význam lokalizácie „vecí“ sa zvyšuje, nie je už relevantné, aby sa majetok lokalizoval sám, ale aby vlastník riešenia lokalizoval všetky aktíva súčasne s minimálnym celkovým odberom energie. V tomto kontexte má integrácia pozemných sietí (TN) a nepozemných sietí (NTN) potenciál prepojiť neprepojené zariadenia a zlepšiť používateľský zážitok už pripojených zariadení, pričom technologické a spoločenské dôsledky majú najväčší dlhodobý význam.

Maximálny rozpočet: 3.0M€

Termín uzávierky je 15. september 2023.

Viac informácií o tejto výzve bude k dispozícii počas nadchádzajúceho online workshopu prostredníctvom Webexu. Workshop bude obsahovať podrobné informácie o programe financovania a postupe podávania žiadostí.

Fundamental Elements

Fundamental Elements je mechanizmus financovania výskumu a vývoja určený na podporu vývoja inovatívnych technológií čipových súprav, antén a prijímačov, do ktorých by priemysel z vlastnej iniciatívy zatiaľ neinvestoval. Program tak pomáha urýchliť integráciu európskeho GNSS (EGNSS) do zariadení a riešení pripravených na trh. Celkový rozpočet pre všetky projekty, ktoré sa majú realizovať v rokoch 2021 – 2027, je 43 miliónov EUR.

Zdroj: www.euspa.europa.eu, zverejnené: 19.6.2023, autor: kha