HOME

Rámcový program
HORIZONT EURÓPA

25. výročie programu Copernicus

Podujatia

 • Začiatok
  08.06.2023, 09:00
 • Koniec
  08.06.2023, 13:00
 • Typ podujatia
  Konferencia
 • Organizátor
  EK
 • Miesto konania
  online
 • Odkaz na webovú stránku
25th Anniversary of Copernicus
Zdroj: www.copernicus25.eu

Pripojte sa k oslavám 25. výročia programu Copernicus dňa 8. júna 2023 naživo zo Štokholmu alebo kdekoľvek v Európe. Podujatie organizuje Švédske predsedníctvo Rady Európskej Únie a Európska komisia v spolupráci s Európskou vesmírnou agentúrou. Podujatie môžete sledovať priamo v Štokholme alebo online v live streame.

Program „Európske oči na Zemi“ sa začal v roku 1998 podpisom Bavenského manifestu ako myšlienka programu na monitorovanie životného prostredia. Program, pôvodne známy ako Globálne monitorovanie environmentálnej bezpečnosti (GMES), navrhli tak, aby poskytoval cenné údaje, ktoré by mohli pomôcť v rôznych aspektoch verejnej politiky, ako je pochopenie a zmiernenie účinkov zmeny klímy a zabezpečenie občianskej bezpečnosti.

Odvtedy program Copernicus prekonal očakávania a stal sa jedným z najambicióznejších a najúspešnejších programov pozorovania Zeme na svete. Vďaka siedmim družiciam Copernicus Sentinel na obežnej dráhe, okrem prispievajúcich misií, senzorov in situ a numerických modelov sa denne poskytujú terabajty bezplatných a otvorených údajov a informačných služieb stovkám tisíc používateľov. Program Copernicus tiež priniesol významné hospodárske výhody a podporuje desiatky tisíc pracovných miest. Tieto úspešné príbehy budú hlavným bodom podujatia, ktoré upriami pozornosť na používateľov programu Copernicus.

Termín podujatia: 8. jún 2023, 9:00 – 13:00, Štokholm/online

Viac informácií

Registrácia

Zdroj: www.copernicus25.eu, zverejnené: 11.5.2023, autor: kha