Vitajte na informačnom portáli
o Európskom výskumnom priestore (ERA)

Výzva v rámci CASSINI Business Accelerator

CASSINI Business Accelerator je akcelerátor na celom území Európy, ktorý stimuluje komerčný rast najlepších start-upov a scale-upov v oblasti vesmíru od generovania nápadu, cez vstup na trh a rast, prostredníctvom intenzívneho 6 -mesačného akceleračného programu.

Ponúka vysoko kvalifikovaných mentorov na pomoc pri zrýchlení rozvoja vášho podniku, ako aj podporu pri získavaní finančných prostriedkov a voucherov vo výške 75.000 € pre start-upy, ktoré úspešne dokončia program.

CASSINI Business Accelerator je súčasťou iniciatívy CASSINI Space Entrepreneurship Initiative – podporného mechanizmus Európskej komisie a EUSPA pre podnikanie v oblasti vesmíru. Spustený bol v januári 2023 a je najväčším akcelerátorom pre start-upy v oblasti vesmíru v Európe.

Aktuálne je otvorená výzva na prihlásenie sa do programu pre 3. skupinu, ktorá je otvorená od 15. januára 2024 do 8. marca 2024. Najbližší 6-mesačný program začína v máji 2024 a potrvá do októbra 2024.

O procese prihlásenia, detailoch programu či odpovede na ďalšie otázky ponúkol priamo tím programu počas online webinára o prihlasovaní sa na CASSINI Business Accelerator, ktorý sa uskutočnil 13. februára 2004 od 15:00 hod.

Viac informácií a kontakt nájdete v časti Vesmírny program Únie alebo od NCP pre klaster 4.

 

Zdroj: VPÚ, 26. 1. 2024, nim