Vitajte na informačnom portáli
o Európskom výskumnom priestore (ERA)

Výskum rakoviny prsníka MultiplexDX dosiahol ďalší míľnik!

Výskum rakoviny prsníka v spoločnosti MultiplexDX. Zdroj: https://www.multiplex8.com

Biotechnologická spoločnosť slovenského vedca Pavla Čekana MultiplexDX je jednou z najinovatívnejších biotechnologických spoločností, ktorá bola vytvorená s cieľom priniesť svoje revolučné technológie na trh personalizovanej molekulárnej diagnostiky.

Aktuálne vedecký tím MultiplexDX úspešne publikoval preprintový článok v časopise medRxiv, ktorý pokrýva výskum v oblasti zdravotníckych vied.

Tento článok ešte neprešiel peer-review (recenzným) procesom, ale sumarizuje výsledky veľkej retrospektvívnej klinickej validácie testu Multiplex8+ a čo všetko dokáže v diagnostike pacientiek s rakovinou prsníka.

Ide o niekoľkoročnú prácu vedeckého tímu MultiplexDX International, ktorá bola podporená súkromnými investíciami od Neulogy Ventures, Crowdberry, grantom Horizont Európa EIC Accelerator vo výške 2,5-milóna EUR a do značnej miery aj peniazmi, ktoré spoločnosť zarobila predajom PCR testov počas pandémie.

V tomto článku sa spomína aj nová webová stránka (www.multiplex8.com), kde sa onkologické pacientky môžu dozvedieť viac o teste, ako si ho objednať, čo im vie poskytnúť a čo k nemu potrebujeme. V časti pre odborníkov sa onkológovia môžu dozvedieť ako bol, do dnešného dňa, tento RUO test použitý na 26 pacientkach a ktoré terapie a lieky vyhodnotil ako najúčinnejšie. Podrobnejšie si to môžu pozrieť v pacientskych reportoch.

MultiplexDX sa veľmi teší záujmu o inovatívny test. Týmto prepritovým článkom ho chce sprístupniť ešte širšej odbornej verejnosti na Slovensku a vo svete, aby sa dostal k ešte viac pacientkam, ktoré dnes potrebujú personalizovanú, efektívnu a úspešnú liečbu rakoviny prsníka.

Viac informácií:

Another milestone in the diagnostics of breast cancer

Multiplexed RNA-FISH-guided Laser Capture Microdissection RNA Sequencing Improves Breast Cancer Molecular Subtyping, Prognostic Classification, and Predicts Response to Antibody Drug Conjugates

Zdroj: MultiplexDX, zverejnené: 12. 12. 2023, autor: rpa