Vitajte na informačnom portáli
o Európskom výskumnom priestore (ERA)

Taliansky výskum ukazuje, že ruská vakcína proti COVID-19 Sputnik V poskytuje ochranu pred variantom Omicron

Výskum COVID-19 v Taliansku. Foto: https://healthpolicy-watch.news

Porovnávacia štúdia, ktorú vykonal Spallanzani Institute v Ríme, popredný taliansky výskumný ústav pre infekčné choroby, spoločným taliansko-ruským tímom výskumníkov, ukázala, že vakcína proti koronavírusu Sputnik V indukuje viac ako dvakrát vyššie hladiny protilátok neutralizujúcich vírus variantu Omicron ako dve dávky vakcíny Pfizer/BioNTech.

Štúdia sa uskutočnila na porovnateľných vzorkách krvi od jedincov, ktorým sa podávali vakcíny Sputnik V a Pfizer.

Spomedzi všetkých vzoriek bolo 74,2 % vzoriek krvi očkovaných Sputnikom V schopných neutralizovať Omicron v porovnaní s 56,9 % vzoriek od ľudí očkovaných spoločnosťou Pfizer.

Údaje podporujú výsledky nedávnej laboratórnej štúdie Centra Gamaleya v Moskve, kde bol vyvinutý Sputnik V, čo tiež dokazuje, že Sputnik V indukuje silnú odpoveď neutralizujúcich protilátok na variant Omicron.

Sputnik V je v súčasnosti schválený v 71 krajinách s celkovým počtom obyvateľov viac ako 4-miliardy ľudí. Jeho bezpečnosť a účinnosť bola preukázaná vo viac ako 30 štúdiách a publikáciách skutočných údajov z viac ako 10 krajín.

Viac informácií:

Retention of Neutralizing response against SARS-CoV-2 Omicron variant in Sputnik V vaccinated individuals

Prezentácia nezávislej štúdie Inštitútu Spallanzani o ochrane vakcíny Sputnik pred variantom COVID-19 Omicron. Zdroj: https://twitter.com

Zdroj: https://sciencebusiness.net; https://healthpolicy-watch.news; https://twitter.com, zverejnené: 24. 1. 2022, autor: rpa