Vitajte na informačnom portáli
o Európskom výskumnom priestore (ERA)

Swiss Venture Capital Report

Swiss Venture Capital Report. Zdroj: https://www.startupticker.ch

Švajčiarske start-upy dostali za prvých šesť mesiacov v roku 2022 takmer 2,6-miliardy CHF, čo predstavuje nárast o takmer 50 % v porovnaní s prvým polrokom 2021, vyplýva to zo správy o švajčiarskom rizikovom kapitáli.

Prvý polrok 2022 priniesol aj ďalšie významné nové rekordy vo financovaní švajčiarskych start-upov. Počet financovaných kôl opäť stúpol na viac ako 160. Rekordný bol aj v počte exitov: predalo sa 29 start-upov a uskutočnilo sa päť IPO.

Zvýšený celkový počet je spôsobený vysokým počtom veľkých kôl. Tri spoločnosti (Climeworks, SonarSource a Scandit) postúpili do ligy jednorožcov s valuáciou viac ako 1-miliardy USD.

Neisté prostredie s vojnou na Ukrajine, ďalšie geo politické riziká, inflácia, obavy z recesie a volatilita na trhoch s akciami vyvoláva otázku, ako bude vývoj pokračovať. Pre odpoveď na túto otázku, bol uskutočnený prieskum medzi investormi a analyzovali mesačný vývoj exitov a valuácie. Jasné známky spomalenia môžu byť vidieť v druhom štvrťroku. Pokles rastu a tým aj je koniec 10-ročného trendu rastu investícií a exitov očakávaná v priebehu nasledujúcich 12 mesiacov.

No alternative text description for this image
Swiss Venture Capital Report. Zdroj: https://www.startupticker.ch

Viac informácií:

Swiss Venture Capital Report

Zdroj: https://www.startupticker.ch, zverejnené: 14. 7. 2022, autor: rpa