Vitajte na informačnom portáli
o Európskom výskumnom priestore (ERA)

Stretnutie COST s výskumníkmi v Kodani

Stretnutie COST v Kodani: Zdroj: https://www.cost.eu

22. júna 2022 od 10:00 do 12:00 sa uskutoční stretnutie COST v Kodani.

Cieľom tohto stretnutia je informovať výskumníkov a inovátorov o tom, ako sa prihlásiť alebo spojiť s akciami COST, o úlohe a vplyve programu a výhodách účasti na akciách pre kariéru výskumníkov.

Stretnutie organizuje asociácia COST, Kodanská univerzita a EuroCenter pri Dánskej agentúre pre vyššie vzdelávanie a vedu.

Štúdie ukazujú, že dánski výskumníci profitovali z účasti na akciách COST. Napísali a publikovali články s renomovanými výskumníkmi, dosiahli lepšie vedecké výsledky, čo podporilo ich výskumnú kariéru. Dánski výskumníci tiež nadviazali kontakty vo svojom študijnom odbore, čo vyústilo do prihlášok národných a medzinárodných výskumných projektov.

Počas zasadnutia budú prezentované aj možnosti zapojiť sa do novo ohlásených akcií COST.

Práve bolo ohlásených 70 nových akcií COST, ktoré sú teraz otvorené na podávanie žiadostí. Výskumní pracovníci, ktorí majú záujem stať sa členom riadiaceho výboru v sieti, môžu podať žiadosť do EuroCenter. Uzávierka prihlášok je 27. júna 2022 o 12:00 (SEČ). Prihláste sa a prečítajte si viac o 70 nových akciách COST (v dánčine).

Toto zasadnutie je otvorené pre všetkých výskumných pracovníkov, s osobitným dôrazom na výskumných pracovníkov v ranej kariére, ktorí majú záujem objaviť možnosti financovania výskumných sietí pre spoluprácu vrátane školení, workshopov a webinárov v rámci akadémie COST, ale najmä poskytnúť otvorený priestor na stretnutie rôznych výskumných komunít, verejných inštitúcií a vedecké a technologické sektory. Cieľom stretnutia je poskytnúť účastníkom prehľad o programe COST a výhodách účasti. Podujatie tiež načrtne rôzne spôsoby zapojenia sa do akcie COST a bude zahŕňať dánsku účasť v COST.

Stretnutie je živou udalosťou v Kodani so streamovaním na Zoom, ktoré je k dispozícii pre virtuálnu účasť. Pri registrácii na virtuálnu účasť dostanú účastníci jeden deň vopred odkaz na reláciu Zoom.

Miesto: Karen Blixens Plads 8, 2300 København S., miestnosť: 15A.0.13 (mapa Sondre Campus-Købehavn Universitet)

Program a registrácia

Zdroj: https://www.cost.eu, zverejnené: 6. 6. 2022, autor: rpa