Vitajte na informačnom portáli
o Európskom výskumnom priestore (ERA)

Spoločnosť Anavo Medical ocenená cenou Swiss-Nanotechnology Start-Up Prize

symbolic picture microscope

Pasta na nanočastice Anavo Medical podporuje uzatváranie rán, udržuje bakteriálne infekcie pod kontrolou a udržuje tkanivo nažive. Spoločnosť so sídlom v Zürichu získala ocenenie pre startupy na podujatí Swiss NanoConvention 2021, ktoré sa konalo 24.-25. júna 2021.

Po roku 2018 tento rok švajčiarska sieť MNT usporiadala po druhýkrát súťaž medzi startupmi v nanotechnológiách na Swiss NanoConvention 2021. Výbor švajčiarskej siete MNT vybral finalistov, ktorí sa na podujatí Swiss NanoConvention prezentovali online divákom. Spoločnosť Anavo Medical presvedčila divákov a odniesla si cenu a 10 000 CHF.

Anavo Medical aplikuje nanotechnológie v oblasti hojenia rán. Zle sa hojace rany sú obrovskou záťažou pre pacientov, systémy zdravotnej starostlivosti a ekonomiku. ETH Zürich spin-off anavo vyvinul prístup, ktorý sa radikálne líši od existujúcich riešení využitím sily hojenia rán nízkonákladových anorganických hybridných materiálov, ktoré je možné vyrábať vo veľkom. Ich prototypy nielenže silno priľnú k tkanivu a zastavujú krvácanie, ale majú aj ďalšie antimikrobiálne, protizápalové a regeneračné vlastnosti.

Zdroj: https://www.startupticker.ch, zverejnené: 30. 6. 2021, autor: rpa