Vitajte na informačnom portáli
o Európskom výskumnom priestore (ERA)

Rebríček QS World University zaradil ETH Zürich medzi 10 najlepších na svete pre 16 predmetov

Aerial view of ETH Zurich main building
Rebríček QS World University podľa predmetov odhaľuje, ako sa ETH Zürich hodnotí z hľadiska svojej akademickej a zamestnávateľskej reputácie, citácií a vplyvu. Zdroj: https://ethz.ch

Medzinárodný think-tank pre vysokoškolské vzdelávanie, QS zverejňuje svoj svetový rebríček univerzít podľa predmetov. Šestnásť disciplín ETH Zürich sa umiestnilo v top 10, čo prispelo k tomu, že Švajčiarsko je tretie najlepšie v sektore vysokoškolského vzdelávania na svete.

Medzinárodný think-tank pre vysokoškolské vzdelávanie Quacquarelli Symonds (QS) práve zverejnil svoje hodnotenie svetových univerzít za rok 2022 podľa predmetov. ETH Zürich, označená ako „najlepšia univerzita v kontinentálnej Európe“, si udržala prvé miesto v hodnotení Zeme a morských vied, geológie a geofyziky. Z dvadsiatich šiestich disciplín, ktoré univerzita berie do úvahy, patrí 16 medzi 10 najlepších na svete.

Stúpajúce a stabilné

Okrem predmetov s najvyšším hodnotením sa 69 % v hodnotení predmetov buď zvýšilo, alebo sa ustálilo. Tieto široké tematické oblasti zvýšili ich postavenie: strojárstvo – mechanika, letectvo a výroba, ekonómia a ekonometria, účtovníctvo a financie, strojárstvo – elektrotechnika a elektronika, strojárstvo – stavebné a stavebné, materiálové vedy, štatistika a operačný výskum, strojárstvo – chemické, biologické vedy, informatika a informačné systémy.

V rebríčkoch sa stabilne držia architektúra a vybudované prostredie, poľnohospodárstvo a lesníctvo, fyzika a astronómia, predmety súvisiace so športom a právo. Tieto subjekty si udržali svoje hodnotenie, zatiaľ čo iné subjekty mierne klesli.

Švajčiarsko patrí medzi 3 najlepších na svete

ETH Zürich tiež dosiahla vysoké známky za akademickú reputáciu, keď získala perfektné skóre v Earth and Marine Sciences. Získala tiež vysoké známky za povesť zamestnávateľa v geofyzike, za citácie výskumu v sociálnej politike a správe a za environmentálne štúdie.

Úspechy univerzity prispievajú k postaveniu Švajčiarska ako tretieho najlepšieho sektora vysokoškolského vzdelávania na svete. Prezident Joël Mesot poznamenal: „Hoci rebríčky nedokážu povedať celý príbeh, je povzbudzujúce vidieť ETH Zürich z perspektívy externej organizácie. Záväzok k dokonalosti, ktorý preukázali naši vedci a výskumníci, neprospieva len Švajčiarsku, ale celému svetu.“

Ben Sowter, senior viceprezident QS, vysvetľuje úspech ETH Zürich jej medzinárodným rozhľadom – tak z hľadiska fakulty a výskumu, ako aj jej silných vzťahov s priemyslom.

Viac informácií:

QS ranks ETH Zurich in world’s top 10 for 16 subjects

QS World University Rankings by Subject 2022

Zdroj: https://ethz.ch, zverejnené: 6. 4. 2022, autor: rpa