Vitajte na informačnom portáli
o Európskom výskumnom priestore (ERA)

Projekt s Islandskou univerzitou pokračuje na pôde STU

Stretnutie v rámci projektu REX-RMA. Zdroj: https://www.stuba.sk

Medzinárodný projekt REX-RMA s cieľom zvýšiť kompetencie projektových manažérov a administrátorov, na ktorom STU spolupracuje s Islandskou univerzitou (UI), pokračuje v týchto dňoch na Slovensku. Zástupkyne UI sa oboznamujú s prostredím STU a oblasťami možnej spolupráce.

Riaditeľku Vzdelávacieho výskumného inštitútu UI Kristín Harðardóttir spolu s riaditeľkou výskumu Školy sociálnych vied UI Ragnheiður Hulda Proppé na úvod prijal na pôde STU rektor Oliver Moravčík. V stredu sa pripoja riaditeľka projektového strediska UI a riaditeľka výskumu na Škole techniky a prírodných vied UI. Zástupkyne Islandskej univerzity prišli spoznať prostredie STU – fakulty, výskum, infraštruktúru i témy, ktorým sa STU vo výskume venuje.

Ide o súčasť spoločného medzinárodného projektu oboch univerzít REX-RMA, financovaného z Nórskych fondov, ktorého cieľom je zvýšiť kompetencie a kapacity výskumných manažérov a administrátorov. Práve preto sa kladie dôraz na priame prepojenie s výskumom, aby sa získané znalosti dali aplikovať. Nasledovať bude týždňový pobyt zástupcov STU na Islande koncom novembra, kde sa recipročne oboznámia s fakultami UI a s konkrétnymi výskumníkmi, s ktorými budú spolupracovať.

Ako uviedol riaditeľ Projektového centra STU Peter Cuninka: „Hlavný výstup projektu bude konferencia, ktorú bude začiatkom marca 2024 organizovať STU pre projektových manažérov a administrátorov a tiež pracovníkov transferu technológií na Slovensku.“ 

Viac informácií:

Budovanie excelentnosti  v oblasti projektového manažmentu a administrácie cez úzku spoluprácu/ Raising excellence in Research and Project management and Administration through close cooperation

Zdroj: https://www.stuba.sk, zverejnené: 17. 10. 2023, autor: rpa