Vitajte na informačnom portáli
o Európskom výskumnom priestore (ERA)

Prihlásiť sa na Európsku noc výskumníkov možno do 30. júna 2023

Uzávierka prihlasovania na Európsku noc výskumníkov. Zdroj: https://www.sav.sk

Na prihlásenie sa na tohtoročnú Európsku noc výskumníkov zostáva už len niekoľko dní. Uzávierka prihlasovania vedeckých stánkov a vedeckých prednášok sa končí 30. júna 2023. Podrobné informácie nájdete v newsletteri.

17. ročník festivalu vedy Európska noc výskumníkov sa uskutoční 29. septembra 2023. Jej hlavnými organizátormi sú Slovenská organizácia pre výskumné a vývojové aktivity, Slovenská akadémia  vied, Centrum vedecko-technických informácií SR a I-Europa – portál EURACTIV.sk. Cieľom podujatia je prezentovať výsledky vedy a techniky ako neoddeliteľnú súčasť našich každodenných životov. V tomto roku sa chcú organizátori zamerať na prezentáciu technologických výdobytkov a inovatívnych riešení, ktoré uľahčujú a spríjemňujú život, no najmä môžu pomôcť zvrátiť nepriaznivé trendy globálneho vývoja (klimatická kríza, znižovanie prírodných zdrojov, nové choroby/epidémie a pod.).  

Z viacerých identifikovaných oblastí, ktorým sa organizátori v rámci jednotlivých ročníkov postupne venujú, sa počas aktuálne pripravovaného podujatia zamerajú na dve hlavné témy: VODA – jej šetrenie, ochrana, čistenie, predchádzanie míňaniu zdrojov a podobne, a UMELÁ INTELIGENCIA a jej úloha pri napredovaní ľudstva a riešení problémov, ktorým svet čelí (so zreteľom aj na možné riziká). Priestor budú mať aj prezentácie vedeckých myšlienok a ukážok z iných oblastí ako počas minulých ročníkov. 

Zdroj: https://www.sav.sk, zverejnené: 28. 6. 2023, autor: rpa