Vitajte na informačnom portáli
o Európskom výskumnom priestore (ERA)

Prečo by mal štát riešiť inovácie?

Michaela Kršková, Chief Innovation Officer, Úrad vlády SR. Zdroj: https://www.forbes.sk

Dôvera v spoločnosti je na historických minimách a to nám bráni v spolupráci a úspešnej implementácii myšlienok. Štat môže byť inovátorom, pretože má dosah na reguláciu a podnikateľský ekosystém, práve úradníci môžu zlepšovať systém zvnútra. Mestá v sebe koncetrujú talent a sú základnými jednotkami inovačného ekosystému, ktoré môžu prispieť ku transformácii krajiny na ekomoniku s vyššou pridanou hodnotou. Spoznajte inovátorku za oponou, slovenskú Chief Innovation Officer, Michaelu Krškovú.

Vypočujte si diskusiu na tému úlohy inovácií v štáte v ktorej vystúpi Michaela Kršková.

Kto je Michaela Kršková

Vyštudovala univerzitu v americkom Princetone a Graduate Institute of International and Development Studies vo švajčiarskej Ženeve. Vyše roka pracovala v Ugande pre mimovládnu rozvojovú organizáciu Africare. V mimovládke The Prague Society for International Cooperation mala na starosti neformálne obchodné rokovania medzi Severnou a Južnou Kóreou. Na Oxfordskej univerzite riešila transfer technológií do komerčnej sféry.

Napriek skvele rozbehnutej kariére sa vrátila na Slovensko a založila tu s kolegami súťaž Startup Awards, ktorá otvorila cestu k úspešnému podnikaniu desiatkam firiem. Spoluzakladala Neulogy Ventures, najväčšiu správcovskú spoločnosť v oblasti rizikového kapitálu na Slovensku, kde ako investičná manažérka pomáhala firmám preraziť do sveta.

Aktuálne pôsobí na Úrade vlády Slovenskej republiky ako Chief Innovation Officer Slovenska, alebo predsedníčka Sekretariátu Rady vlády SR pre vedu, techniku a inovácie, a koordinuje financovanie výskumu, vývoja a inovácií na Slovensku.

Viac informácií:

Živé mesto_FM / Lucia Ciranova a Petra Dzurovcinova skúmajú veci, ktoré tvoria súčasnú budúcnosť miest a ich ľudí.

Zdroj: https://www.rtvs.sk, https://www.forbes.sk; zverejnené: 11. 10. 2022, autor: rpa