Vitajte na informačnom portáli
o Európskom výskumnom priestore (ERA)

Pozvánka na podujatie „Green and Digital Transformation“

Konferencia: „Green and Digital Transformation“. Zdroj: https://zukunftskonferenz.joanneum.at

Termín: 15. novembra 2023

Téma: Green and Digital Transformation –  „Viac udržateľnosti prostredníctvom digitálnej transformácie?!“

Typ podujatia: prezenčné podujatie

Miesto: Messekongress Graz, Rakúsko  

Organizátor: JOANEUM RESEARCH, Forschungsgesellschaft mbH, Leonhardstraße 59, A-8010 Graz, Rakúsko

Konferencia ponúka veľavravné odpovede na otázky o riešeniach zelenej transformácie, ktorá spočíva v digitálnej transformácii.                                                                                                                                                                                                      Digitalizácia nielen mení náš každodenný život, ale má aj veľký potenciál formovať udržateľnejšiu budúcnosť. Digitálne technológie nám umožňujú prehodnotiť tradičné spôsoby práce a procesov, zvýšiť inovácie a vyvinúť ekologickejšie alternatívy.

Pomocou umelej inteligencie (AI) a strojového učenia môžeme analyzovať komplexné údaje o životnom prostredí a rozpoznať vzory, aby sme mohli robiť udržateľné rozhodnutia. Inteligentné algoritmy môžu pomôcť zefektívniť procesy a šetriť zdroje. Mapovanie skutočného sveta, ako jeho digitálneho dvojčaťa, nám ponúka širokú škálu možností, ako urobiť svet zelenším.

Využite túto šancu, pretože všetci sme spoločne relevantní pre budúcnosť!

„JOANNEUM RESEARCH Forschungsgesellschaft mbH“ vyvíja riešenia a technológie pre obchod a priemysel v širokej škále priemyselných odvetví a vykonáva špičkový výskum na medzinárodnej úrovni. Vedci, ktorí sú ideálne začlenení do národnej a medzinárodnej inovačnej siete, vyvíjajú inovácie v troch tematických oblastiach informačných a výrobných technológií, ľudskej technológie a medicíny, ako aj spoločnosti a udržateľnosti.

Program konferencie

Prihláška

Zdroj: https://www.joanneum.at, zverejnené: 27. 9. 2023; spracovala: Dr. Blanka Hermanová; rpa