Vitajte na informačnom portáli
o Európskom výskumnom priestore (ERA)

Pozvánka na medzinárodnú Letnú školu 2024: Kvantové technológie

Letnú školu 2024: Kvantové technológie. Zdroj: https://www.sav.sk

 

Slovenské národné centrum pre kvantové technológie – QUTE.sk pozýva na jedinečnú Letnú školu 2024: Kvantové technológie, ktorá sa uskutoční v dňoch 19. až 23. augusta 2024 v Bratislave. Týždňová letná škola, určená najmä pre študentov bakalárskych a magisterských programov, bude zameraná na rôzne kvantové technológie od teoretických poznatkov, aplikácií v praxi až po názorné ukážky.

Prečo sa zúčastniť
Letná škola ponúka jedinečnú príležitosť pre globálny networking a možnosť získať kontakty so študentmi a odborníkmi z celého sveta. Prednášky účastníkov obohatia o cenné odborné poznatky od popredných odborníkov na kvantové technológie a počas interaktívnych projektov si niektoré z technológií osvoja aj prakticky. Na konci kurzu zúčastnených nečakajú žiadne skúšky – získajú certifikát o absolvovaní kurzu, ktorý potvrdí nové vedomosti. Ide o vzdelávanie bez stresu v priateľskej profesionálnej atmosfére.

Škola je otvorená nielen pre študentov, ale pre všetkých, ktorých táto fascinujúcu a inovatívna oblasť zaujíma.

  • Kedy: 19. – 23. augusta 2024
  • Kde: Fakulta matematiky, fyziky a informatiky, Univerzita Komenského, Bratislava

 

Účasť na letnej škole je prakticky zdarma – registračný poplatok vo výške 30 eur bude plne refundovaný vo forme stravných lístkov. Všetky prednášky a pracovné skupiny budú prebiehať v angličtine.

Registrácia je otvorená do 31. júla 2024.

Nezmeškajte túto jedinečnú príležitosť a zaregistrujte sa čo najskôr. Pre registráciu a viac informácií o programe navštívte našu webovú stránku.

Letnú školu 2024: Kvantové technológie organizujú Fyzikálny ústav SAV, v. v. i., FH Technikum Wien a QUTE.sk – Slovenské národné centrum pre kvantové technológie. Letná škola sa organizuje v rámci projektu skQCI, ktorý je financovaný Európskou úniou z programu DIGITAL a programu NextGenerationEU z prostriedkov Plánu obnovy a odolnosti SR.

Tešíme sa na účasť a veríme, že Letná škola 2024: Kvantové technológie vám prinesie mnoho cenných skúseností a poznatkov!

 

Zdroj:  https://www.sav.sk, zverejnené: 1.7.2024; autor: rup