Vitajte na informačnom portáli
o Európskom výskumnom priestore (ERA)

Pozvánka na diskusiu o etike a ekonomike vedeckého publikovania

Banner
Diskusia o etike a ekonomike vedeckého publikovania. Zdroj: SAV

Slovenská akadémia vied (SAV) a Centrum vedecko-technických informácií SR (CVTI SR) pozývajú na diskusiu o nástrahách publikovania vedeckých výstupov v najrôznejších vydavateľstvách. Podujatie pod názvom “Seriózne, sporné, alebo predátorské? Otvorene o etike a ekonomike vedeckého publikovania” sa uskutoční 25. októbra 2022 od 9:00 v Aule SAV v areáli na Patrónke v Bratislave

S tlakom na publikovanie výsledkov nášho výskumu v kombinácii s posunom k online sprístupňovaniu sa rozšírilo pochybné publikovanie. Čo je etické a čo už nie? Aký dopad na kvalitu výskumu a vedeckú reputáciu môže mať publikovanie výsledkov v rôznych rýchlo rastúcich vydavateľstvách, ako je napr. MDPI? Ako sa správajú predátori vedeckého publikovania?

SAV v spolupráci s CVTI SR pripravili diskusiu o dôsledkoch publikovania vo vydavateľstvách, ktoré majú rysy predátorských vydavateľstiev.

Príďte sa aj Vy zapojiť do diskusie o vysoko aktuálnej téme za prítomnosti expertov na vedecké publikovanie, ako je Zuzana Stožická (CVTI SR) alebo Eduard Baumohl (Ekonomická univerzita). Problematika publikovania vedeckých výstupov je veľmi aktuálna a boli by sme radi, keby sa zapojilo čo najviac ľudí so širokým spektrom názorov.

Tešíme sa na stretnutie s Vami v Aule SAV.

Zdroj: https://www.sav.sk; zverejnené: 10. 10. 2022, autor: rpa