Vitajte na informačnom portáli
o Európskom výskumnom priestore (ERA)

Poľsko: NCBR spúšťa schému národnej a medzinárodnej výskumnej spolupráce

we work together for a better tomorrow!
PARTFINDER – riešenie na vyhľadávanie výskumných partnerov v Poľsku. Zdroj: https://www.gov.pl

Poľské národné centrum pre výskum a vývoj (NCBR) spustilo nový nástroj – PARTFINDER. Riešenie určené pre výskumné skupiny, ktoré aktívne hľadajú partnerov alebo majú záujem nadviazať spoluprácu s inými jednotkami z Poľska a zahraničia. Nástroj výrazne uľahčí vytváranie národných a medzinárodných výskumných konzorcií a spoločnú účasť na grantových súťažiach.

V súčasnosti portfólio centra zahŕňa viac ako 70 medzinárodných programov. Jedným zo spoločných zápasov o potenciálnych prijímateľov v najskoršom a kľúčovom štádiu prípravy výskumného projektu bolo nadviazanie pracovných kontaktov a spolupráce so zahraničnými partnermi. Prostredníctvom implementácie PARTFINDER poskytuje NCBR domácim podnikom a výskumným jednotkám vyhradený vyhľadávací nástroj partnerov, ktorý je obzvlášť užitočný pre medzinárodné projekty. Nástroj umožní zverejňovanie vyjadrení záujmu o nadviazanie spolupráce, ako aj vyhľadávanie partnerov pre spoločné výskumné projekty.

Prístup do PARTFINDER nevyžaduje prihlásenie a náhľad základných údajov je sprístupnený všetkým používateľom. Vytvorením jedinečného používateľského účtu sa však funkcionalita rozšíri o možnosť detailného prezerania príspevkov (napríklad údajov o priamom kontakte), pridávanie vlastných príspevkov, vytváranie zoznamov obľúbených subjektov alebo personalizáciu profilu používateľa.

Prihlásení užívatelia majú možnosť zverejňovať oznámenia o vedeckej a výskumnej spolupráci, podnikateľských a vzdelávacích iniciatívach atď. Požadované informácie zahŕňajú termín podávania žiadostí, kontaktné údaje, oblasť záujmu (podľa klasifikácie OECD s krátkym popisom navrhovaného projektu a kľúčové slová), požadovaná krajina pôvodu, očakávania týkajúce sa spolupráce a partnerov alebo iné špecifické informácie. Okrem toho je možné záznamy, ktoré už v systéme existujú, filtrovať podľa oblasti výskumu, typu partnera, kľúčových slov alebo dátumu odoslania.

PARTFINDER NCBR je dostupný na https://partfinder.ncbr.gov.pl/

Viac informácií:

PARTFINDER will help you establish a national and international research collaboration

Zdroj: https://sciencebusiness.net, https://www.gov.pl; zverejnené: 12. 9. 2022, autor: rpa