Vitajte na informačnom portáli
o Európskom výskumnom priestore (ERA)

Otvorená výzva pre e-infraštruktúry: Distribúcia komerčných cloudových služieb

Na základe úspechu prvej výzvy EOSC Future je spustená nová podobná výzva na predkladanie návrhov pre „digitálne agregátory”. Ich úlohou bude podporiť zavádzanie digitálnych služieb v rámci širšej európskej výskumnej komunity.

Zdroj: eoscfuture.eu

Výzva je súčasťou programu na financovanie prijatia digitálnych technológií, ktorý podporuje EÚ prostredníctvom projektu EOSC Future vo výške 4,8 milióna EUR (cieľom tejto ďalšej výzvy je rozdeliť 1,4 milióna EUR). Ide o druhú výzvu zameranú na digitálne agregátory (napr. neziskové subjekty, NREN, RI a e-infraštruktúry, HPC centrá atď.), ktoré budú spolupracovať s miestnymi poskytovateľmi cloudových služieb OCRE na dynamických a kreatívnych návrhoch.

Návrhy by mali demonštrovať konkrétny prístup k distribúcii najmodernejších digitálnych služieb (napr. výpočtových, úložných, strojového učenia, analytických, AI) prostredníctvom Európskeho cloudu pre otvorenú vedu (EOSC). Očakáva sa, že tieto mechanizmy by mohli potenciálne podporiť stratégiu a význam mnohých výskumných infraštruktúr.

Dva návrhy získajú až 600 000 EUR (bez DPH) vo forme vopred zakúpených IaaS/PaaS/SaaS (vrátane profesionálnych služieb) od poskytovateľov cloudových služieb OCRE (zoznam služieb OCRE nájdete na EOSC Marketplace).

Požiadavky

Návrhy musia byť schopné predstaviť udržateľné distribučné mechanizmy alebo metódy sprístupnenia komerčných služieb výskumníkom. Vítané sú návrhy, ktoré podľa možnosti preukazujú poskytovanie celoeurópskych služieb.

Žiadosti je možné podať do 14. júla 2023 (12:00).

Viac informácií nájdete TU.

Zdroj: eoscfuture.eu; zverejnené: 21.6.2023; autor: onz