Vitajte na informačnom portáli
o Európskom výskumnom priestore (ERA)

Otvorená výzva COST

Otvorenie výzvy COST. Zdroj: https://www.cost.eu

 

Odpočítavanie sa oficiálne začalo, otvorená výzva 2024 na nové projektové návrhy COST Action sa končí o šesť mesiacov 23. októbra 2024 o 12:00 (SELČ).

Zainteresovaní výskumní pracovníci sa vyzývajú, aby predložili návrhy akcií COST, ktoré prispievajú k vedeckému, technologickému, ekonomickému, kultúrnemu alebo spoločenskému pokroku vedomostí a rozvoja v Európe. Podporujú sa multidisciplinárne a interdisciplinárne návrhy.

COST Action je interdisciplinárna výskumná sieť, ktorá spája výskumníkov a inovátorov, aby skúmali tému počas 4 rokov. Akcie COST, ktoré sú otvorené pre všetky oblasti vedy a techniky, vrátane nových a vznikajúcich, sú tiež prístupné zdola nahor, čo znamená, že môžete navrhnúť sieť na základe svojich vlastných záujmov alebo nápadov.

Financovanie, ktoré dostane akcia COST, pokrýva výdavky na sieťové aktivity a môže sa použiť na financovanie podujatí, krátkodobých vedeckých misií, školení, komunikačných aktivít a nástrojov virtuálnych sietí. Odhaduje sa, že na akciu COST je v prvom roku k dispozícii 125 000 EUR a počas ostatných 3 rokov v priemere 150 000 EUR ročne.

 

 

 

Viac informácií:

COST Open Call countdown: 6 months to go

 

Zdroj: https://www.cost.eu, zverejnené: 3.5.2024, autor: rup