Vitajte na informačnom portáli
o Európskom výskumnom priestore (ERA)

Otvorená registrácia pre vzdelávací program Veda a médiá

No alternative text description for this image
Vzdelávací program: „Veda a médiá – Ako popularizovať svoj výskum?“ Zdroj: https://www.sovva.sk

Slovenská organizácia pre výskumné a vývojové aktivity (SOVVA) pre Vás pripravila pokračovanie vzdelávacieho programu zameraného na zlepšenie komunikačných zručností a popularizáciu vedy pod názvom „Veda a médiá – Ako popularizovať svoj výskum?“  Program bude realizovaný v termíne 21. 3. 2022 – 22. 3. 2022.

Hlavným cieľom programu je ukázať, že popularizácia a komunikácia výsledkov vedy by nemala byť len povinnou jazdou, ale prirodzenou súčasťou vedeckej práce. Prinášame pohľad na to prečo je popularizácia vedy a jej prezentácia širokej verejnosti dôležitá. Budeme hovoriť o tom čo prináša samotným výskumníkom a dozviete sa viac o práci s komunikačnými kanálmi. Naučíme Vás ako zaujať a byť pri tom presný, či ako vytvoriť úspešný podcast a popularizovať na veľkých podujatiach. Počas tréningu sa vám budú venovať odborníci, ktorí vás budú podporovať pri riešení Vašich výziev.

Program je určený pre vedcom, výskumníkov a inovátorom pôsobiacim v menej rozvinutých krajoch Slovenska, konkrétne:

  • Doktorandom
  • Začínajúcim vedeckým pracovníkom (postdocovia)
  • Začínajúcim inovatívnym podnikateľom
  • Komukoľvek z výskumného a inovačného sektora, kto má záujem zlepšiť svoje komunikačné zručnosti

REGISTRÁCIA A PROGRAM

Účastníkov čakajú 2 intenzívne dni plné užitočných a praktických rád pre zlepšenie vašich komunikačných zručností a zviditeľnenie Vašej vedeckej práce. Registrácia otvorená do 18. 3. 2022.

Zdroj: https://www.sovva.sk, zverejnené: 10. 3. 2022, autor: rpa