Vitajte na informačnom portáli
o Európskom výskumnom priestore (ERA)

Online kurz „Gastrointestinal Stromal Tumors (GIST)“

Online kurz „Gastrointestinal Stromal Tumors (GIST)“. Zdroj: http://www.biomedcentrum.sav.sk

Biomedicínske centrum SAV vás pozýva na online kurz pod názvom  „Gastrointestinal Stromal Tumors (GIST)“, ktorý sa koná v rámci cyklu prednášok a kurzov organizovaných projektom VISION (Stratégie na posilnenie vedeckej excelentnosti a inovačnej kapacity pre včasnú diagnostiku nádorov tráviaceho traktu / Strategies to strengthen scientific excellence and innovation capacity for early diagnosis of gastrointestinal cancer).

Kurz pozostáva z nasledujúcich prednášok:

  1. Speaker: George Agrogiannis, MD, Ph.D.: The pathology and molecular mapping of GIST,
  2. Speaker: Nikolaos Memos, MD, Ph.D.: Surgical challenges of GIST tumors,
  3. Speaker: Jose Duran Moreno, MD, MSc.: Targeted therapy for GIST,

Kurz pripravili špičkoví klinici z National and Kapodistrian University of Athens (NKUA). Prednášky budú v anglickom jazyku.

National and Kapodistrian University of Athens (NKUA) bola oficiálne založená v roku 1837. Je prvou univerzitou nielen v Grécku, ale aj v regióne východného Stredomoria a zároveň najväčšou univerzitou v počte študentov v Európe. Klinika propedeutickej chirurgie patrí k renomovaným chirurgickým onkologickým pracoviskám s vysokokvalifikovanými a medzinárodne uznávanými odborníkmi. Špecializuje sa hlavne na liečbu nádorov tráviaceho traktu, vrátane nádorov pečene, žlčových ciest a pankreasu.

V rámci jednotlivých prednášok, predstavia špičkoví odborníci z NKUA aktuálny stav poznatkov v oblasti diagnostiky onkologických pacientov, moderné chirurgické postupy a aktuálne možnosti liečby.

Termín online kurzu je dňa 19. októbra 2022 o 14:00 – 16:00 (CET).

Prednáška sa bude konať online. Registráciu, ako aj viac informácií, nájdete na webovej stránke projektu VISION

Záujemca dostane na mail prihlasovací kód.

Zdroj: http://www.biomedcentrum.sav.sk; zverejnené: 11. 10. 2022, autor: rpa