Vitajte na informačnom portáli
o Európskom výskumnom priestore (ERA)

Nemecká výskumná nadácia poskytne 166-miliónov EUR na kolaboratívne výskumné centrá

Nemecká výskumná nadácia (DFG) v Bonne. Zdroj: https://www.wissenschaftsregion-bonn.de

Nemecká výskumná nadácia (DFG) oznámila financovanie 13 nových výskumných centier pre spoluprácu vo výške 166-miliónov EUR s cieľom posilniť špičkový výskum na univerzitách.

Tieto centrá sa zamerajú na polovodiče, mikrobiálne siete a kvantové systémy.

Financovanie sa bude prideľovať na štyri roky, počnúc 1. januárom 2023. Celkové financovanie zahŕňa 22 % poplatok za nepriame náklady spojené s projektami.

Medzitým DFG tiež súhlasila s obnovením financovania na ďalšie štyri roky pre 13 ďalších spolupracujúcich výskumných centier zameraných okrem iného na mikroplasty, softvérové systémy a fyziku častíc.

Okrem 13 inštitúcií schválila komisia pre granty rozšírenie 13 centier kolaboratívneho výskumu, každé o jedno dodatočné obdobie financovania, vrátane piatich SFB/Transregio. Kolaboratívne výskumné centrá umožňujú spracovanie inovatívnych, náročných a dlhodobých výskumných projektov v sieti a mali by tak slúžiť zameraniu a formovaniu štruktúry na univerzitách, ktoré sa uchádzajú; sú financované maximálne na dvanásť rokov. Od januára 2023 bude DFG financovať celkovo 279 združení.

Viac informácií:

DFG fördert 13 neue Sonderforschungsbereiche

Zdroj: https://sciencebusiness.net; https://www.dfg.de; https://www.wissenschaftsregion-bonn.de, zverejnené: 28. 11. 2022, autor: rpa