Program Lifbee Academy je navrhnutý tak, aby naučil záujemcov vytvárať a komercializovať nové produkty a služby v náročnom odvetví biotechnológií. Prihlasovanie prebieha už len do 20. mája 2023.
Komu je program určený?
Program je vhodný pre ľudí z prírodovedných odborov, ktorí si chcú vyskúšať interdisciplinárnu spoluprácu, vytvoriť vlastný projekt a aktívne využívať nadobudnuté poznatky zo svojho odboru alebo začať podnikať. Určený je taktiež ľuďom z iných odborov ako marketing, IT, dizajn, biznis, manažment a podobne i tým, ktorým sú blízke témy ľudského zdravia a environmentálnej udržateľnosti, pričom by chceli v týchto odvetviach podnikať.
Lifbee Academy prebieha počas týždňa online formou. Súčasťou sú tiež sobotné celodňové stretnutia jedenkrát za mesiac v Bratislave. Nie je však nevyhnutné, aby boli všetci účastníci fyzicky prítomní. Pokiaľ im to vzdialenosť alebo iná životná situácia neumožní, vedia sa pripojiť online.
Prečo sa zúčastniť na programe
V rámci programu Lifbee Academy sa záujemcovia naučia, ako premeniť svoje inovatívne nápady na úspešné projekty a podniky. Budú mať možnosť získať cenné zručnosti v oblasti marketingu, financií, práva a podnikania a zároveň budú pracovať na reálnych projektoch v oblasti biotechnológií.
Rozvíjanie podnikateľských zručností v oblasti biotechnológií môže byť prospešné aj pre tých, ktorí neplánujú priamo podnikať. Ak majú záujem o prácu v oblasti biotechnológií alebo sú študentmi príbuznej oblasti, získanie týchto zručností im môže byť na osoh v budúcej kariére.
Znalosti a schopnosti v oblasti podnikania im môžu pomôcť pri prezentácii a propagácii projektov a nápadov, čo môže byť veľmi cenné v rôznych oblastiach, napríklad v oblasti výskumu alebo v oblasti verejného zdravia. Okrem toho im tieto zručnosti môžu byť užitočné pri riešení rôznych problémov, s ktorými sa môžu stretnúť v oblasti výskumu, startupov, riadenia projektov alebo im pomôžu zorientovať sa v R&D inovačnom ekosystéme.
Predchádzajúce ročníky
V minulom ročníku Lifbee Academy vznikli úžasné projekty, napríklad tím Haloplastics prišiel s myšlienkou biotechnologickej produkcie vstupnej suroviny pre bioplasty. Jeho členovia plánujú vyvinúť technológiu, ktorá by umožnila konkurovať plastom nižšou cenou bioplastov. Z medtech projektov oslnil tím Utumbo, ktorý sa zameriava na analýzu črevného mikrobiómu a jeho potenciál v prevencii mnohých ochorení.
Viac informácií a registrácia:
Zdroj: https://vedanadosah.cvtisr.sk; https://www.lifbee.com, zverejnené: 9. 5. 2023, autor: rpa