Vitajte na informačnom portáli
o Európskom výskumnom priestore (ERA)

Na Slovensku vznikne špičkové inovačné centrum

bývanie Bratislava Slovensko prieskum
V Bratislave vznikne inovačné centrum. Zdroj: https://www.startitup.sk

O dva mesiace sa na Slovensku spustí nové inovačné centrum globálnej spoločnosti Takeda. Ide o deviatu najväčšiu farmaceutickú spoločnosť na svete, ktorá dosahuje ročné tržby takmer 30-miliárd dolárov.

Inovačné centrum (ICC) bude sídliť v našom hlavnom meste, pričom si spoločnosť vyberala z vyše 50 svetových metropol. Práve v Bratislave chcú vytvoriť stredobod inovačnej základne a na Slovensko tak pritiahnuť špičkové technologické talenty.

Strategická poloha

Bratislava si spoločnosť Takeda získala z viacerých dôvodov, a to vďaka strategickej polohe v Európe, vysokej úrovni technologických talentov, širokej sieti univerzít, ale tiež vďaka tomu, že sa nachádza blízko Viedne, kde má Takeda množstvo dôležitých aktivít, ako aj operačné centrum. Obchodné zastúpenie spoločnosti však pôsobí na Slovensku už od roku 1994.

Ako uviedol viceprezident spoločnosti Gerardo Di Leo: „Bratislava sa pre nás stane miestom, ktoré bude určovať digitálnu transformáciu celej globálnej spoločnosti, teda osemdesiatich krajín. Je preto veľmi pravdepodobné, že do piatich, maximálne desiatich rokov bude budúcim globálnym CIO alebo CTO niekto z Bratislavy.“

Na Slovensku by malo vďaka ICC vzniknúť v nasledujúcich dvoch rokoch až tristo nových pracovných pozícií. Šikovných ľudí hľadajú už dnes, aktuálne je v plnom prúde výberový proces pre dátových analytikov, cloudových, mobilných, automatizačných vývojárov a biznis analytikov, UX/UI dizajnérov a architektov so zameraním na dátové, cloudové a digitálne služby.

ICC je podľa slov spoločnosti príležitosťou pre najlepšie a najšikovnejšie technické talenty, vrátane študentov slovenských univerzít. Otvorenie špecializovaného technologického centra v Bratislave má byť dôkazom dátového a digitálneho talentu a ekosystému, ktorý sa na Slovensku rozvíja.

Innovation Capability Center bude internou inovačnou základňou, ktorá bude riadiť dátové aj digitálne ambície spoločnosti, prinesie riešenia v rámci globálneho podnikania a budovania pracovnej platformy do budúcnosti.

Stredobod inovačnej základne

Nové centrum pre inovácie spoločnosti Takeda Pharmaceutical Company Limited bude sídliť v budove ikonickej Pradiarne 1900. Na mieste majú v pláne spojiť najnovšie dizajnové trendy a technické štandardy, čím chcú vytvoriť moderný a príjemný pracovný priestor.

Ako sa uvádza v tlačovej správe: „Inovačné centrum spoločnosti Takeda bude stredobodom inovačnej základne, ktorá pritiahne špičkové technologické talenty a bude tak naďalej napĺňať svoje záväzky voči pacientom, ľuďom a planéte.“

Takeda svoje nové centrum predstaví verejnosti na jeho slávnostnom otvorení 7. apríla 2022, pri príležitosti Svetového dňa zdravia. Pôjde o R&D centrum.

Ako dodal Gabriele Ricci, riaditeľ pre dáta a technológie: „Je vzrušujúce vidieť, ako ICC ožíva. Je to výsledok našej investície a zamerania sa na dáta a digitál. Našim ľuďom dávame možnosť inovovať, nadväzujeme strategické spolupráce, či už ide o popredných poskytovateľov cloudu alebo začínajúce firmy v oblasti digitálneho zdravia –  a to všetko s cieľom transformovať našu spoločnosť a kultúru.“

Zdroj: https://www.startitup.sk, zverejnené: 9. 2. 2022, autor: rpa