Vitajte na informačnom portáli
o Európskom výskumnom priestore (ERA)

L’Oréal – UNESCO Pre ženy vo vede

L’Oréal – UNESCO Pre ženy vo vede. Zdroj: SOVVA

Pripomíname možnosť zapojiť sa do 7. ročníka programu L’Oréal – UNESCO Pre ženy vo vede. Záujemkyne môžu svoje vedecké projekty registrovať na webstránke www.prezenyvovede.sk do 15.2.2023

Program, ktorého cieľom je podporiť výskumníčky pôsobiace na Slovensku a uznať ich dôležitú prácu, sa uskutočňuje v spolupráci so Slovenskou komisiou UNESCO, Slovenskou akadémiou vied a Slovenskou organizáciou pre výskumné a vývojové aktivity (SOVVA).

Ako viete, pre výherkyne je určený finančný obnos vo výške 15 000 EUR, ktorý si prerozdelia tri vedkyne do  40 rokov (vrátane). Ceny najúspešnejším projektom budú udelené v kategóriách: formálne vedy (matematika, štatistika, informatika); vedy o živej prírode vrátane environmentálnych vied (medicína, biochémia a podobne); a fyzikálne a technické vedy (fyzika, astronómia, stavebníctvo, strojárstvo).

Budeme radi, ak sa do súťaže zapojíte (pokiaľ spĺňate podmienky), resp. ak informáciu o otvorenej registrácii posuniete na vaše zamestnankyne, kolegyne a známe, ktoré by sa do aktuálneho ročníka projektu mohli registrovať. Šanca na úspech je pomerne vysoká!  

Zdroj: SOVVA; https://vedanadosah.cvtisr.sk, zverejnené: 2. 2. 2023, autor: rpa