Vitajte na informačnom portáli
o Európskom výskumnom priestore (ERA)

Letný študentský program CERN openlab 2022

Group photos of CERN openlab summer students 2018
Pridajte sa k nám a pracujte so špičkovými výpočtovými technológiami!

Ste študentom bakalárskeho alebo magisterského štúdia v odbore informatika, matematika, strojárstvo alebo fyzika? Máte silný profil pre počítačové technológie a mali by ste záujem pracovať na pokročilých výpočtových projektoch v CERN-e (Európska organizácia pre jadrový výskum) počas leta 2022? Ak áno, prihláste sa na letný študentský program CERN openlab.

CERN openlab je jedinečné verejno-súkromné ​​partnerstvo, ktoré urýchľuje vývoj špičkových výpočtových technológií pre celosvetovú komunitu LHC a širšiu oblasť vedeckého výskumu. Prostredníctvom CERN openlab CERN spolupracuje s poprednými technologickými spoločnosťami a výskumnými ústavmi.

Počas deviatich týždňov (jún – august 2022) budú študenti CERN openlab pracovať s niektorými z najnovších hardvérových a softvérových technológií a uvidia, ako sa pokročilé IT riešenia využívajú vo fyzike vysokých energií. Študenti sa okrem hlavného cyklu prednášok pre študentov CERN zúčastnia aj série prednášok, ktoré pre nich pripravia odborníci na výpočtovú techniku ​​v CERN. Súčasťou programu sú aj návštevy urýchľovačov a experimentálnych plôch.

CERN je miesto, kde je množstvo závratných IT výziev. Letný študentský program CERN openlab môže viesť k nadväzujúcim projektom vo vašom domovskom inštitúte alebo vás môže dokonca inšpirovať, aby ste sa stali podnikateľom v oblasti špičkových počítačových technológií.

Všetky podrobnosti sú k dispozícii na kariérnej webovej stránke CERN. Prihláste sa do 31. januára 2022 do 12:00 SEČ a otvorte svet možností!

Viac informácií:

CERN openlab Summer Student Programme 2022

Zdroj: CERN, zverejnené: 7. 1. 2022, autor: rpa