Vitajte na informačnom portáli
o Európskom výskumnom priestore (ERA)

Košice region Innovation Awards 2024

Košice Region Innovation Awards. Zdroj: https://ickk.sk

 

Už 14. mája 2024 sa uskutoční druhý ročník slávnostného udeľovania ocenení pre najlepších inovátorov a podnikateľov v Košickom kraji – Košice Region Innovation Awards.

Košický kraj je výnimočným miestom na život. Aj keď veľa z nás vie, že ekonomicky v rôznych hodnoteniach na tom nie sme najlepšie, robíme všetko preto, aby sme rozvinutejšiu časť sveta, čo najskôr dobehli. Všetci si dobre pamätáme na obdobie pandémie covid-19, kedy sa zabudlo na typické svetové idoly, akými sú slávni futbalisti alebo hokejisti, ale nádeje sme vkladali do vedy a výskumu. Vtedy sme si uvedomili, že sme mnohí zabudli na to, ako je pre ďalší rozvoj sveta veda a výskum dôležitá.

Práve dôležitosť je spojená aj s výnimočnosťou, ktorá nemusí byť verejnosťou ihneď viditeľná. Rozhodli sme sa zorganizovať prvý ročník podujatia Košice region Innovation Awards, v rámci ktorého sa vám, výnimočným osobnostiam podnikania, inovácií, vedy a výskumu chceme s úctou poďakovať za to, čo pre Košický kraj robíte. Veríme, že sa nám túto informáciu podarí dostať aj za hranice Slovenska a pomôžeme tak medzinárodne zviditeľniť náš región. Chcem sa poďakovať všetkým, ktorí nám s týmto podujatím pomáhali, verili nám a podporovali nás.

 

V kategórií Najlepší startup Košického kraja sú nasledovné nominácie:

Eatster: Eat Faster, Smarter, Better. – Pokladničný ekosystém pre reštaurácie rýchleho občerstvenia. Samoobslužné kiosky, mobilné aplikácie a QR kódy reštauráciám šetria až do 30% na prevádzkových nákladoch a zároveň navyšujú priemernú výšku objednávok až do 15%. Pokladne, kuchynské displeje a vyvolávacie systémy sú zase vyvinuté tak, aby eliminovali chybovosť a zvyšovali efektivitu v kuchyni. Okrem fast foodov Eatster nájdete v obchodných centrách, štadiónoch, vlakoch či v lyžiarskych strediskách.

Sudolabs – Technologická spoločnosť zaoberajúca sa tvorbou digitálnych produktov primárne pre americké startupy a scaleupy. Medzi ich hlavné služby patrí užívateľský výskum, UX/UI design, prototyping, biznisová validácia, SW vývoj, AI riešenia a taktiež consulting pri budovaní technologického startupu a pri následnom fund-raisingu. Za pár rokov fungovania sa im podarilo postaviť vyše 50 rôznych digitálnych produktov a agregovanou valuáciou viac ako 1 mld. USD a to primárne pre klientov v San Franciscu a Los Angeles.

Continium Technologies – Polovodičová spoločnosť špecializujúca sa na návrh čipov pre bezdrôtové telekomunikačné a radarové systémy. Stavajú na dlhoročných skúsenostiach v oblasti Sigma Delta AD prevodníkov, ktoré poskytujú prelomové konkurenčné výhody vo vysokovýkonných integrovaných obvodoch.

 

 

Viac informácií

 

Zdroj: https://ickk.sk, zverejnené: 13.5.2024, autor: rup