Vitajte na informačnom portáli
o Európskom výskumnom priestore (ERA)

Granty EHP a Nórska 2014-2021

May be an image of 2 people
Pozvánka na workshop v rámci v rámci Fondu pre bilaterálne vzťahy Granty EHP a Nórska. Zdroj: UMB

On-line bilaterálnu iniciatívu medzi Slovenskom a Nórskom v rámci Fondu pre bilaterálne vzťahy Granty EHP a Nórska 2014-2021 realizujú zamestnanci Ekonomickej fakulty Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici: Andrea Seberíni, Michal Mešťan, Miroslava Knapková a Barbora Babiaková – Mazúrová projekt s názvom „Exchange of experience between university teachers from Norway and Slovakia during the COVID19 pandemic and the impact on their well-being“ v období 15. 1. 2022 – 31. 8. 2022. Zámerom projektu je podporiť rozvoj spolupráce medzi Slovenskom a Nórskom. Cieľom online bilaterálnej iniciatívy je výmena skúseností s dopadom na well – being vysokoškolských učiteľov  počas pandémie COVID-19. Je to jedinečná príležitosť zbierať, analyzovať a porovnávať spoľahlivé informácie o vyučovacom procese  na Slovensku a v Nórsku. Zapojené inštitúcie sú: Univerzita Mateja Bela v Banskej  Bystrici, Kristiania University College, School of  Health Sciences v Oslo a Jeseniova Lekárska Fakulta v Martine. 

Na online workshopy sú srdečne pozvaní nielen učitelia ale aj študenti. Pripravované workshopy: 

  1. Úvodné online stretnutie organizované EF UMB s názvom: “Kick-Off” meeting, ktoré  sa koná 24. 2. 2022
  2. Online workshop s názvom: „Let’s talk“. Učitelia a študenti sa dozvedia o skúsenostiach s dopadom na  Covid-19 a na well – being vysokoškolských učiteľov v Nórsku a na Slovenska. 
  3. Online workshop s názvom „University teachers during Covid-19 pandemic“, organizovaný EF UMB pre vysokoškolských učiteľov na Slovensku.  
  4. Online workshop „Wrapping UP: Final meeting of the project“, cieľom stretnutia je predstavenie krátkeho dokumentárneho filmu – zostrih online workshopov a prediskutovanie skúseností zo spolupráce, výsledkov zo spätnej väzby od učiteľov. 

Viac informácií:

Workshop_1_Invitation_24.2.2022

Zdroj: https://www.ef.umb.sk, zverejnené: 24. 2. 2022, autor: rpa