Vitajte na informačnom portáli
o Európskom výskumnom priestore (ERA)

European Research and Innovation Days 2022

No alternative text description for this image
European Research and Innovation Days 2022. Zdroj: https://ec.europa.eu

Generálne riaditeľstvo Komisie pre výskum a inovácie 20. júna 2022 otvorilo registráciu na 4. ročník Európskych dní výskumu a inovácií, ktorý sa bude virtuálne konať 28. a 29. septembra 2022.

Tohtoročné vydanie dáva účastníkom príležitosť diskutovať a formovať nové riešenia na posilnenie odolnosti Európy a jej strategickej autonómie. Program zahŕňa stretnutia o novej európskej inovačnej agende, Európskom roku mládeže, bohatstve európskej kultúrnej tvorivosti, misiách EÚ a mnohých ďalších témach.

Ako uviedla Mariya Gabriel, európska komisárka pre inovácie, výskum, kultúru, vzdelávanie a mládež: „Nenechajte si ujsť vlajkovú loď Európy v oblasti výskumu a inovácií. Tohtoročné Európske dni výskumu a inovácie majú bohatý program zahŕňajúci najnovšie informácie o novej európskej inovačnej agende, misiách EÚ, Európskom roku mládeže a ďalších. Toto je vaša šanca prispieť k tomu, aby sa Európa stala globálnou veľmocou pre novú vlnu hlbokých technologických inovácií a startupov. Zaregistrujte sa teraz a zapojte sa do konverzácie.“

Dvojdňové podujatie spojí tvorcov politík, výskumníkov, podnikateľov a občanov, aby diskutovali a formovali budúcnosť výskumu a inovácií v Európe a mimo nej. Rovnako ako v predchádzajúcich vydaniach, konferencia priťahuje tisíce účastníkov z celého sveta.

Okrem toho poskytne EÚ R&I Days 2022 priestor na vytváranie sietí a príležitosti na vytváranie kontaktov. Tento rok bude zahŕňať niekoľko digitálnych „domov“, ktoré pokrývajú politiku výskumu a inovácií a inovačné súbory, program Horizont Európa a každú z piatich misií EÚ pre adaptáciu na klímu, rakovinu, oceán, mestá a pôdu. Nová interaktívna výstava zapojí občanov priamo do misií EÚ, čo je nový spôsob, ako priniesť konkrétne riešenia niektorých z našich najväčších výziev.

Až do septembrového podujatia budú novinky a aktualizácie pravidelne zdieľané na sociálnych médiách prostredníctvom #RiDaysEU, ako aj webovej stránke podujatia.

Viac informácií:

European Research and Innovation Days 2022

Programme

Q&A

Horizon Europe

EU Missions

European Research Area

Zdroj: https://ec.europa.eu, zverejnené: 24. 6. 2022, autor: rpa