Vitajte na informačnom portáli
o Európskom výskumnom priestore (ERA)

ETH Zürich zostáva najlepšou švajčiarskou univerzitou v šanghajskom rebríčku

Letecký pohľad na univerzitnú štvrť v Zürichu. Zdroj: https://www.swissinfo.ch

Federálny technologický inštitút ETH Zürich bol zaradený ako najlepšia švajčiarska univerzita v Akademickom rebríčku svetových univerzít za rok 2022, ktorý je známy aj ako šanghajský rebríček, a obsadil 20. miesto.

ETH Zürich sa od minulého roka posunula o jedno miesto a získala vysoké skóre za štúdium v ​​oblasti stavebníctva, vodných zdrojov, environmentálnej vedy a inžinierstva a automatizácie a riadenia.

Univerzita v Zürichu (UZH) sa v prestížnom hodnotení univerzít umiestnila na 59. mieste, Univerzita v Ženeve na 62. mieste a na 83. mieste Univerzita v Bazileji. Federálny technologický inštitút v Lausanne (EPFL) medzitým vypadol z prvej stovky; minulý rok to bolo 91. miesto.

Tohtoročnému rebríčku opäť dominovali americké univerzity: Harvard (1.), Stanford (2.) a Massachusetts Institute of Technology (MIT) (3.), University of California, Berkeley (5.) a Princeton (6.). V prvej desiatke sa umiestnili aj britské univerzity Cambridge (4.) a Oxford (7.).

Spolu s rebríčkami QS a Times Higher Education je Shanghai jedným z najcitovanejších ukazovateľov kvality univerzity. Je založený na šiestich kritériách, vrátane počtu absolventov a zamestnancov, ktorí získali Nobelove ceny a Fieldsove medaily; počet vysoko citovaných výskumníkov a počet článkov publikovaných v časopisoch Nature a Science.

Viac informácií:

2022 Academic Ranking of World Universities

Zdroj: https://www.swissinfo.ch; https://www.shanghairanking.com, zverejnené: 17. 8. 2022, autor: rpa