Vitajte na informačnom portáli
o Európskom výskumnom priestore (ERA)

Challenger akcelerátor podporí najlepšie startupy a rýchlo rastúce technologické firmy

Akcelerátor Challenger Green-Digital. Zdroj: https://grantup.sk

Túto jeseň nás čaká ďalšie kolo akcelerátora Challenger Green&Digital a prihlásiť sa môžu firmy, ktoré riešia výzvy v oblasti digitalizácie, technológií, mobility, agritechu, e-commerce či výroby. Startupy, ktoré sa hlásia by mali byť zo strednej Európy, mať funkčný prototyp a časové možnosti, ktoré im dovolia zúčastniť sa programu.

CIVITTA v Európe podporuje startupy už 12 rokov a cez jej akceleračné programy  prešlo viac než 1 200 startupov. Týmto startupom sa podarilo získať investície v hodnote viac než 1,3-miliardy EUR. Na Slovensku sa programu zúčastnili napríklad Panza Robotics, GOSPACE, GroundCom, či AgeVolt.

Tohtoročný program bude zahŕňať workshopy, mentoring a networking s potenciálnymi investormi a zákazníkmi. Vyvrcholí 13. decembra 2022 verejným podujatím Demo Day, na ktorom sa budú startupy prezentovať pred odbornou porotou a investormi.

Dôležité informácie

  • Prihlásiť sa je možné na https://www.f6s.com/challenger-2022/apply
  • Prvé kolo prihlášok bude uzavreté 12. júna a posledné kolo bude uzavreté 30. júna 2022
  • Vybrané firmy začnú trojmesačný proces mentoringu, vylepšovania prototypov a biznis modelov, ktorý vyvrcholí záverečnou prezentáciou pred potenciálnymi investormi a odbornou porotou 13. decembra 2022
  • Budú mať možnosť získať feedback z našej viac než 350-člennej siete mentorov, odborníkov a úspešných podnikateľov
  • Startupy v tomto akcelerátore získajú grant alebo konvertibilnú pôžičku až do výšky 20 000 EUR
  • Startupy budú súťažiť aj o možnosť získať investíciu minimálne 250 000 EUR od nášho investičného partnera CB Investment Management
  • Viac informácií môžete nájsť na challengeraccelerator.com

O akcelerátore challenger

Challenger je akcelerátor, ktorý organizuje spoločnosť CIVITTA. CIVITTA je stredoeurópsky líder v poskytovaní poradenských služieb v rámci celého inovačného cyklu so sídlom v Estónsku.

Misiou spoločnosti je pomôcť startupom rásť, výskumným inštitúciám komercializovať výskum, zabehnutým firmám prinášať inovácie na svetovej úrovni a verejným inštitúciám pripravovať efektívne inovačné politiky s pozitívnym dopadom na ekosystém inovácií.

CIVITTA stojí za špičkovými startup akceleračnými programami ako Challenger, HealthCare Lab alebo Ajujaht. Spoločnosť má pobočky v 18 krajinách a 15 rokov skúseností s manažmentom inovácií a zmien naprieč sektormi.

Viac informácií nájdete na: www.civitta.sk

Zdroj: https://grantup.sk, zverejnené: 3. 6. 2022, autor: rpa