Začiatok: 20. 12. 2021 10:00
Koniec: 20. 12. 2021 15:00
Typ podujatia: Konferencia
Organizátor: Žijem vedu
Miesto konania: Konferencia
20. decembra 2021 od 10:00 do 15:00 sa uskutoční 3. ročník konferencie slovenských vedkýň a vedcov “Žijem vedu naživo”.
Tento rok bude nabitý množstvom zaujímavých prednášok od našich rečníkov a okrem nich Vás čaká i jedno úžasné prekvapenie (o ktorom si povieme už čoskoro).
O čom to vlastne tento rok bude?
Siahneme až za hranice exosféry a spolu s Danielom Šagathom sa pozrieme na to, ako sa my na Slovensku môžeme zapojiť do rozvoja vesmírnych aktivít. Hranice, tentokrát pozemské, nám otvoria i kmeňové bunky, o ktorých výskume nám porozpráva Dáša Bohačiaková. Spolu s Oliverom Zajacom sa vrátime do minulých storočí a spoznáme podklady epidémií a ako sa z nich dnes dokážeme poučiť. V minulosti ešte chvíľu zostaneme, pretože budeme spolu s Evinou Steinovou loviť stredoveké rukopisy, avšak v našej modernej dobe. Pod mikroskop si sadneme spolu s Imrichom Barákom a na bakteriálnych nanotrubiciach si povieme o opravách chýb vo vede. Počítačovým svetom nás prevedie i Marián Šimko, ktorý objasní taje umelých neurónových sietí. Tie pomáhajú spracovávať i obrovské množstvo dát. Práve o také dáta sa opiera výskum o marginalizovaných rómskych komunitách, ktorý Vám predstaví Shoshana Chovan.
December nenávratne kráča vpred, a preto s registráciou neváhajte.
Všetky dôležité informácie o konferencii
Pred konferenciou Vám bude na zvolený e-mail doručený link na pripojenie.
Vzhľadom k súčasnej pandemickej situácii i jej ďalšieho možného vývoja sa konferencia uskutoční online prostredníctvom Zoom.
Veríme, že i napriek tomu si vychutnáte skvelý program a vyberiete si aj z ponuky networkingových aktivít (breakout rooms), ktoré budú pre Vás pripravené.
V prípade otázok nás kontaktujte na konferencia@zijemvedu.sk alebo na zijemvedu@zijemvedu.sk
Partneri: Nadácia ESET, slido, BTS Group, Fakulta matematiky, fyziky a informatiky UK v Bratislave.
Zdroj: https://zijemvedu.sk, zverejnené: 6. 12. 2021, autor: rpa