HOME

Rámcový program
HORIZONT EURÓPA

Webinár projektu FAIR-IMPACT: Zoznámte sa s otvorenými výzvami pre podporu zásad FAIR dát

Podujatia

  • Začiatok
    27.03.2023, 14:00
  • Typ podujatia
    Webinár
  • Organizátor
    FAIR-IMPACT

Ako môžete prakticky uplatňovať zásady FAIR dát vo svojej práci? Ako zistíte, ktorý nástroj FAIR je pre Vás ten správny?

Na tieto a mnohé ďalšie otázky súvisiace so zásadami FAIR dát otvorí projekt FAIR-IMPACT v apríli 2023, celkovo tri výzvy. Výzvy budú zamerané na finančnú podporu pri zavádzaní postupov FAIR dát.

Zdroj: fair-impact.eu

V rámci prvej otvorenej výzvy bude projekt FAIR-IMPACT vyzývať k podávaniu žiadostí na jednu z dvoch definovaných podporných akcií. Tieto boli navrhnuté tak, aby pomohli účastníkom naučiť sa používať konkrétne nástroje, metódy a prístupy na začatie (alebo pokračovanie) ich cesty k väčšej podpore a uplatňovaniu zásad FAIR dát.

Informácie o otvorenej výzve, odpovede na často kladené otázky a formulár na prihlásenie sa do výzvy nájdete TU.

Pri príležitosti otvorenia výziev, organizuje projekt FAIR-IMPACT pre potenciálnych uchádzačov a všetky zainteresované strany webinár, zameraný na nadchádzajúcu otvorenú výzvu. V rámci výzvy sú ponúkané dve podporné opatrenia, ktoré budú podrobne predstavené na webinári.

Na webinári sa tiež dozviete informácie, pre koho sú podporné akcie určené, aký prínos pre nich budú mať, čo sa od účastníkov očakáva, aké zručnosti a odborné znalosti sú potrebné na účasť a ako sa prihlásiť. Poskytovatelia podporných akcií prednesú dve krátke prezentácie a účastníci budú mať možnosť klásť otázky týkajúce sa akýchkoľvek aspektov otvorenej výzvy.

Webinár projektu FAIR-IMPACT sa uskutoční 27. marca 2023 o 14:00.

Ak sa v tomto čase nemôžete zúčastniť na webinári, po jeho skončení bude k dispozícii záznam.

Registrácia je zdarma a otvorená pre všetkých. Využite možnosť dozvedieť sa viac o nadchádzajúcich otvorených výzvach pre podporu zásad FAIR dát.

Zdroj: fair-impact.eu; zverejnené: 10.03.2023; autor: onz