HOME

Rámcový program
HORIZONT EURÓPA

Webinár LSE: Fond obnovy EÚ

Podujatia

Webinar logo
  1. apríla 2021 o 14:00 sa uskutoční webinár London School of Economics (LSE) na tému „Fond obnovy EÚ: môžu vlády reagovať na COVID-19 ekologickou a digitálnou transformáciou našich ekonomík?“

Na tomto podujatí sa bude diskutovať o možných kompromisoch medzi včasnými investíciami do obnovy a digitálnou a zelenou transformáciou a o tom, ako je možné lepšie zosúladiť tieto ciele v Európe i mimo nej.

Vlády na celom svete hľadajú najefektívnejšie a najaktuálnejšie spôsoby, ako reagovať na hospodársku krízu vyvolanú Covid-19. Väčšina z nich čelí zložitým rozhodnutiam o tom, ktoré projekty majú uprednostniť, aby podporili oživenie. Niektorí tvorcovia politík by uprednostnili projekty „pripravené“, väčšinou investujúce do infraštruktúry.

Existuje však všeobecný konsenzus o dôležitosti „lepšieho budovania“ tým, že sa z výdavkov na obnovu stane príležitosť na zelenú a digitálnu transformáciu hospodárstva. Fond obnovy Európskej únie s celkovou výdavkovou kapacitou viac ako 1,85-bilióna EUR je kľúčovým prvkom v boji týchto diskusií.

Vystupujúci:

  • Isabel Blanco je zástupkyňou riaditeľa a vedúcou ekonómkou pre oblasť životného prostredia v skupine pre ekonomiku, správu a politiku EBOR (Európska banka pre obnovu a rozvoj) a hosťujúcou členkou Výskumného ústavu Grantham pre zmenu podnebia a životné prostredie.
  • Francesca Medda je profesorkou aplikovanej ekonómie a financií na University College London (UCL).
  • Andrés Rodríguez-Pose je profesorom ekonomickej geografie na LSE.

Chair:

  • Riccardo Crescenzi je profesorom ekonomickej geografie na LSE a v súčasnosti je držiteľom grantu Európskej rady pre výskum (ERC).

Viac informácií a registrácia

Zdroj: LSE, zverejnené: 11.3.2021, autor: rpa