HOME

Rámcový program
HORIZONT EURÓPA

Webinár EOSC a dátové priestory: Maximalizácia hodnoty výskumných dát pre dátové priestory

Podujatia

 • Začiatok
  22.09.2023, 09:00
 • Koniec
  22.09.2023, 11:30
 • Typ podujatia
  Webinár
 • Organizátor
  EOSC-A, DSSC

EOSC asociácia (EOSC-A) spoločne s Centrom podpory dátových priestorov (DSSC) organizuje dňa 22. septembra 2023 (piatok: 9:00-11:30) v poradí druhý webinár zameraný na dátové priestory.

Zdroj: eosc.eu

Na základe úspechu úvodného webinára EOSC a dátové priestory, ktorý sa konal 26. júna, sa organizuje druhé stretnutie, na ktorom sa hlbšie rozoberie téma maximalizácie hodnoty výskumných dát pre dátové priestory.

O podujatí

Zástupcovia komunít EOSC a dátových priestorov sa zamyslia nad tým, akým spôsobom zohrávajú výskumné dáta kľúčovú úlohu v systéme dátových priestorov, a objasnia rôzne možnosti praktického zapojenia a spolupráce s Centrom podpory dátových priestorov (DSSC).

Program webinára nájdete TU.

Webinár o dátových priestoroch sa uskutoční dňa 22. septembra 2023 (9:00 – 11:30) ako súčasť tohtoročného Sympózia EOSC v Madride.

Aby sa zabezpečila účasť čo možno najväčšieho počtu záujemcov, podujatia je možné sa bezplatne zúčastniť aj online formou. Potrebná je však registrácia.

Ak ste sa nestihli zúčastniť prvého webinára na tému EOSC a dátové priestory, na nasledujúcom linku si môžete pozrieť záznam podujatia, ako i jednotlivé prezentácie a otázky účastníkov.

Webinar: EOSC and Data Spaces – EOSC Association

Zdroj: eosc.eu; zverejnené: 11.9.2023; autor: onz