HOME

Rámcový program
HORIZONT EURÓPA

VedoMost: Nanomateriály, ich vlastnosti a využitie

Podujatia

 • Začiatok
  12.01.2024, 16:30
 • Koniec
  12.01.2024, 18:30
 • Typ podujatia
  Prednáška
 • Organizátor
  VedoMost, Knižnica Juraja Fándlyho v Trnave
 • Miesto konania
  Knižnica Juraja Fándlyho v Trnave, Rázusova1
VedoMost v Trnave. Zdroj: https://vedanadosah.cvtisr.sk

Pozývame vás na prednášku VedoMost: Nanomateriály, ich vlastnosti a využitie, v ktorej Vám RNDr. Milan Sýkora, MBA, PhD (vedúci laboratória pokročilých materiálov na Prírodovedeckej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave) priblíži čo sú to nanomateriály, v čom sú výnimočné, kde ich už využívame a aký je ich praktický potenciál.

Kedy a kde sa podujatie uskutoční

Prednáška VedoMost: Nanomateriály, ich vlastnosti a využitie sa uskutoční 12. januára 2024 o 16:30 v Knižnici Juraja Fándlyho v Trnave, Rázusova 1.

O prednáške

Možno sa už mnohí z vás teraz pýtajú čo sú tie nanomaterály zač. V skratke, jedná sa o veľmi malé častice, ktoré majú niekoľko násobne menšie rozmery ako priemerná hrúbka ľudského vlasu. Vďaka svojej veľkosti majú špeciálne fyzikálno-chemické vlastnosti a nachádzajú uplatnenie v rôznych oblastiach, ako sú elektronika, medicína a energetika. Používajú sa na vytváranie nových materiálov s vylepšenými vlastnosťami a vývoj pokročilých technológií. Inými slovami, sú zodpovedné za zmenu paradigmy v materiáloch a technológiách, ktoré nám umožnia vidieť svet v úplne novom svetle.

Prednášajúci

RNDr. Milan Sýkora, MBA, PhD., vedúci laboratória pokročilých materiálov (LAM) na Prírodovedeckej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave.

Viac informácií:

VedoMost

Zdroj: https://vedanadosah.cvtisr.sk, zverejnené: 8. 1. 2024, autor: rpa