HOME

Rámcový program
HORIZONT EURÓPA

Prirodzená a umelá inteligencia

Podujatia

 • Začiatok
  24.05.2022, 17:00
 • Koniec
  24.05.2022, 19:00
 • Typ podujatia
  Prednáška
 • Organizátor
  SAV
 • Miesto konania
  Dúbravská cesta 9 a online
Banner: AI aplikácie na superpočítači.
Prednáška: Prirodzená a umelá inteligencia. Zdroj: https://vedanadosah.cvtisr.sk

Výpočtové stredisko a Múzeum počítačov Centra spoločných činností SAV organizuje sériu prednášok v populárno-náučnom duchu o využití superpočítačov v rôznych vedných disciplínach.

Príďte si vypočuť slovenských odborníkov a využite možnosť diskutovať s nimi v neformálnej atmosfére.

O prednáške

Aké sú podobnosti a rozdiely medzi inteligenciou vlastnou biologickým systémom a umelou inteligenciou? Snaha o modelovanie procesov prebiehajúcich v mozgu bola jednou z inšpirácií pre rozvoj umelej inteligencie. Povieme si niečo o tom, ako prebieha spracovanie informácií v živom mozgu, do akej miery je takáto inšpirácia umelej inteligencie použiteľná a ospravedlniteľná a kde sa oba typy inteligencií rozchádzajú.

Prednášajúci

MUDr., Mgr. Tomáš Hromádka, PhD., Neuroimunologický ústav SAV

Termín prednášky

24. mája 2022 o 17:00.

Ako sa môžete zúčastniť

Prednášky sa konajú v hybridnom formáte, je možné sa ich zúčastniť prezenčne vo Výpočtovom stredisku SAV v režime OP. Povinné je prekrytie horných dýchacích ciest respirátorom. Pri registrácii na mieste je potrebné uviesť kontaktný email a telefónne číslo pre prípad nutnosti epidemiologického vyšetrovania.

Vzhľadom na neustále sa meniacu pandemickú situáciu a opatrenia vás o formáte konania jednotlivých prednášok budeme informovať najneskôr 5 dní pred konkrétnym podujatím. Informácie nájdete na našej stránke, sociálnych sieťach a všetkých zaregistrovaných na F2F prednášky budeme kontaktovať mailom.

Zdroj: https://vedanadosah.cvtisr.sk, zverejnené: 9. 5. 2022, autor: rpa