HOME

Rámcový program
HORIZONT EURÓPA

Prednáškový cyklus Vivat scientia! prináša do Lučenca tému o parazitoch

Podujatia

 • Začiatok
  27.06.2023, 17:00
 • Koniec
  27.06.2023, 19:00
 • Typ podujatia
  Prednáška
 • Organizátor
  Radnica Lučenec - Mestské múzeum Lučenec
 • Miesto konania
  Radnica Lučenec - Mestské múzeum Lučenec
Vivat scientia! /Nech žije veda! Zdroj: https://www.sav.sk

V utorok 27. júna 2023 o 17:00 sa v Mestskom múzeu na Radnici v Lučenci uskutoční šiesta prednáška z cyklu Vivat scientia!/Nech žije veda! Hostkou bude doktorka Daniela Antolová z Parazitologického ústavu SAV, v. v. i., v Košiciach.

Témou poslednej predprázdninovej prednášky budú parazity. Pre parazitológov sú tieto organizmy nesmierne zaujímavým predmetom výskumu. Doktorka Antolová z košického vedeckého pracoviska SAV prezradí informácie a zaujímavosti o najčastejších parazitoch ľudí a zvierat na Slovensku, pridá tipy, ako sa pred nimi chrániť a prezradí aj to, či sú pre nás naozaj vážnou hrozbou.

Daniela Antolová je vedeckou pracovníčkou a zástupkyňou riaditeľky Parazitologického ústavu SAV, v. v. i., v Košiciach. Venuje sa výskumu zameranému na diagnostiku, epidemiológiu a prevenciu parazitárnych ochorení prenosných zo zvierat na ľudí. V rámci svojho vedného odboru prispela k zlepšeniu molekulárnej a sérologickej diagnostiky humánnych parazitárnych ochorení na Slovensku. A jej výskum je zameraný aj na spoznanie evolučnej histórie rôznych druhov parazitov, ich migrácie a na analýzu rozšírenia druhových línií líšiacich v infekčnosti pre človeka.

Srdečne pozývame!

Zdroj: https://www.sav.sk, zverejnené: 27. 6. 2023, autor: rpa