HOME

Rámcový program
HORIZONT EURÓPA

Možnosti financovania vesmírneho výskumu a inovácií v rámci EÚ

Podujatia

 • Začiatok
  08.12.2022, 09:00
 • Koniec
  08.12.2022, 12:30
 • Typ podujatia
  Webinár
 • Organizátor
  Národná kancelária Horizontu, Slovenská vesmírna kancelária
 • Miesto konania
  online

Národná kancelária Horizontu a Slovenská vesmírna kancelária vás pozývajú dňa 8. decembra 2022 na webinár zameraný na predstavenie výskumno-inovačných príležitostí pre vesmírny sektor. Webinár s názvom „Možnosti financovania vesmírneho výskumu a inovácií v rámci EÚ“ môžete sledovať od 09.00 – 12.30 hod. online.

Cieľovou skupinou webinára sú podniky, inovátori a výskumníci, ktorí majú záujem o účasť na výskumno-inovačných aktivitách v oblasti Vesmír. Webinár môže zaujať aj podniky a inovátorov, ktorí po prvýkrát zvažujú aplikovať svoje inovácie aj do tejto oblasti.

Možnosti financovania banner
Zdroj: pixabay

Webinár je zameraný na predstavenie výskumno-inovačných príležitostí pre oblasť Vesmír, ktoré slovenským inovátorom a výskumníkom ponúka Európska únia, prostredníctvom programov Horizont EurópaVesmírneho programu Únie.

Okrem predstavenia základného fungovania týchto programov, budú súčasťou podujatia aj prednášky venované vybraným komponentom Vesmírneho programu Únie ako sú programy CopernicusGalileo/EGNOS. Ďalej sa účastníci oboznámia s aktivitami Agentúry Európskej únie pre vesmírny program (EUSPA), iniciatívou Cassini a príležitosťami pre downstream aplikácie.

Svoje príspevky do webinára prinesú národné kontaktné body z Národnej kancelárie Horizontu, odborníci z European Space Policy Institute, Ministerstva dopravy a výstavby SR, EUSPA aj Slovenskej vesmírnej kancelárie. Zaujímavým vstupom bude aj panelová diskusia s úspešnými účastníkmi v obidvoch európskych programoch – Horizont Európa a Vesmírny program Únie.

Program podujatia (program môže podliehať zmenám)

Na webinár sa vopred registrujte vo formulári pod textom. Počas registrácie môžete položiť svoje otázky prednášajúcim.

Zdroj: Národná Kancelária Horizontu, 23.11.2022, kha

REGISTRÁCIA / REGISTRATION

Zaregistrovať sa na podujatie / Registration for the event: