HOME

Rámcový program
HORIZONT EURÓPA

FTRNW Tuesday Vol. 64: Michal Hladký (O kreatívnom priemysle)

Podujatia

 • Začiatok
  01.06.2021, 18:00
 • Koniec
  01.06.2021, 19:00
 • Typ podujatia
  Webinár
 • Organizátor
  ftrnw a Creative Industry Košice
 • Miesto konania
  online
 • Odkaz na webovú stránku

Nasledujúci FTRNW Tuesdays Vol. 64. sa uskutoční 1. júna 2021 o 18:00 na tému o kreatívnom priemysle.

Podľa niektorých zdrojov je kreativita palivom 21. storočia, kým niekedy v predošlom storočí toto označenie patrilo rope. Preto je možné, že pokiaľ prístup k energii bol determinujúcim faktorom geopolitiky minulého storočia, je veľmi pravdepodobné, že politiky určené pre podporu a rozvoj tvorivosti a kreativity budú rozhodujúcim činiteľom pre úspech v 21. storočí. Okrem toho sa kreativita posúva stále vyššie na zozname kľúčových zručností, ktoré sú potrebné pre úspešné uplatnenie budúcich generácií mladých ľudí na trhu práce.

Medzinárodný rok Kreatívnej ekonomiky pre udržateľný rozvoj 2021 vyhlásený Valným zhromaždením OSN nemohol prísť v relevantnejšom čase. Pandémia ochromila kreatívnu ekonomiku. Svetovým štatistikám dávajú za pravdu aj tie zo Slovenska.

Prečo je kreatívny priemysel dôležitý, ako je možné ho prepájať s technológiami a inováciami a kde smeruje jeho budúcnosť sa pozrieme už v ďalšom FTRNW Tuesday s Michalom Hladkým. Michal vedie Creative Industry Košice, organizáciu, ktorá sa zaoberá podporou a rozvojom kultúry a kreatívneho priemyslu. Spolu so svojím tímom úspešne rozvíja stratégiu, ktorej súčasťou je projekt Európskeho hlavného mesta kultúry 2013, Master plán 2020 či Košice – Kreatívne mesto mediálneho umenia UNESCO. Už niekoľko rokov organizujú jedinečný festival Art & Tech days, ktorý prepája umenie s technológiami, hostí medzinárodných spíkrov a získal záštitu Prezidentky SR.

Zdroj: https://ftrnw.org, zverejnené: 26. 5. 2021, autor: rpa