HOME

Rámcový program
HORIZONT EURÓPA

Festival ITAPA EXPO 2022

Podujatia

 • Začiatok
  09.09.2022, 00:00
 • Koniec
  10.09.2022, 00:00
 • Typ podujatia
  Výstava
 • Organizátor
  ITAPA
ITAPA EXPO 2022. Zdroj: https://www.itapa.sk

Nábrežie Dunaja bude 9. – 10. septembra 2022 patriť inováciám a najmodernejším riešeniam pre náš život. Môžete sa tešiť na úplne nové podujatie ITAPA EXPO 2022, ktoré obohatí 20-ročnú tradíciu najväčších konferencií o digitalizácii a nových technológiách na Slovensku. ITAPA EXPO 2022 – výstava s prezentačným priestorom, diskusiami a atraktívnymi aktivitami pre odbornú i laickú verejnosť. Záštitu nad festivalom inovácií prevzalo Ministerstvo hospodárstva SR, Magistrát hlavného mesta SR Bratislava aj Bratislavský samosprávny kraj. 

Lákadlom ITAPA EXPO 2022 sú najlepšie slovenské inovácie a exponáty priamo zo slovenského pavilónu z EXPO Dubaj 2020.

Cieľom festivalu je sprístupniť verejnosti inovatívnu tvár našej krajiny. Od inovácií a technologických noviniek v udržateľnom svete, cez vodíkovú revolúciu, ekoinovácie, prechod k nízkouhlíkovej ekonomike, digitalizáciu v praxi, generáciu budúcnosti, pomoc startupom až po inovácie pre zdravie a zdravotnícke technológie.

Čaká na vás expozičná časť s najpútavejšími slovenskými novinkami z oblasti moderných technológií a exponátmi zo slovenského pavilónu EXPO Dubaj 2020. Počas prezentačnej časti predstavia top slovenských inovátorov, najlepšie filmy z dubajského EXPO. Pripravovaná je aj premiéra najnovšieho filmu Amazing Planet od Filipa Kuliševa. A nebudú chýbať ani sprievodné aktivity – kultúrny program, animácie pre deti, či relax zóna.

Viac informácií

Zdroj: https://www.itapa.sk, zverejnené: 12. 7. 2022, autor: rpa