HOME

Rámcový program
HORIZONT EURÓPA

EU space data in action: supporting sustainable economic growth & a greener future for Africa

Podujatia

Zdroj: EU Global Action on Space

EU Global Action on Space organizuje dňa 19. mája 2022 od 13:30 do 15:30 webinár EU space data in action: supporting sustainable economic development & a greener future for Africa.

Na webinári predstavia vesmírne kapacity a riešenia EÚ, ktoré môžu podporiť africký súkromný a verejný sektor pri budovaní udržateľného hospodárskeho rastu a ekologickejšej budúcnosti v Afrike. Cieľom webinára je prezentovať EÚ ako silného partnera pre Afriku a podporiť rast spolupráce medzi oboma kontinentmi v oblasti vesmíru.

Počas podujatia budú predstavené úspešné projekty, ktoré využívajú Galileo, EGNOS a program Copernicus v Afrike. Poskytnú konkrétne príklady fungovania aplikácií a ich prínosu pre používateľov a komunity.

Termín konania webinára: 19. máj 2022, 13:30 – 15:30, online

Jazyk webinára: angličtina

PROGRAM

Registrácia

Viac informácií

EU Global Action on Space

EU Global Action on Space propaguje Vesmírny program Únie na celom svete a podporuje medzinárodnú spoluprácu s využitím údajov a služieb z vesmíru. Prostredníctvom série tematických webinárov predstavuje rôzne výhody, ktoré môžu programy Copernicus, EGNOS a Galileo ponúknuť aj mimo EÚ. Taktiež poskytuje celý rad partnerských zdrojov umožňujúcich spoločnostiam a organizáciám z EÚ a mimo nej spolupracovať v oblasti vesmíru aj mimo nej. Cieľom aktivít je rozšíriť a zlepšiť uplatňovanie vesmírneho programu v prospech spoločnosti.

Zdroj: www.eu-global-space.eu, zverejnené: 09.05.2022, autor: kha