HOME

Rámcový program
HORIZONT EURÓPA

Diskusia s hviezdami svetovej vedy: Je veda riešením všetkých výziev ľudstva?

Podujatia

 • Začiatok
  12.10.2021, 18:00
 • Koniec
  12.10.2021, 20:00
 • Typ podujatia
  Diskusia
 • Organizátor
  ESET Science Award
 • Miesto konania
  Budova SND na Hviezdoslavovom námestí

Zažite naživo diskusiu s vedeckými osobnosťami svetového formátu. Nobelista a vedecký poradca filmu Interstellar Kip Thorne sa spolu s britským popularizátorom a autorom množstva vedeckých relácií a seriálov BBC profesorom Brianom Coxom zamyslí ako môže veda pomôcť chrániť, ale aj rozvíjať ľudstvo a vytvárať udržateľnú a technologicky vyspelú spoločnosť. Počas diskusie budú títo svetoznámi fyzici odpovedať aj na vybrané top otázky, ktoré im v kampani „Ask Kip a Question“ položila verejnosť z celého sveta.

Diskusia je súčasťou aktivít ocenenia výnimočných vedcov ESET Science Award.

Podujatie sa uskutoční 12. októbra o 18:00 v historickej budove SND na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave.

VSTUPENKY sú dostupné na predpredaj.sk

Program:

18:00 – 18:45 diskusia: Je veda riešením všetkých výziev ľudstva?
18:45 – 19:30 Q&A
19:30 – 20:00 autogramiáda prof. Kipa Thorna a prof. Briana Coxa

Diskutujúci:

 • Kip Thorne je americký fyzik, laureát Nobelovej ceny a medzinárodne známy odborník na gravitačnú fyziku a astrofyziku, so zameraním na relativistické hviezdy, čierne diery a gravitačné vlny. Do histórie sci-fi sa zapísal aj ako výkonný producent hollywoodskeho trháku Interstellar a alumni seriálu Teória veľkého tresku.
 • Brian Edward Cox je britský fyzik, vedecký popularizátor a bývalý hudobník. Pôsobí ako profesor časticovej fyziky na Manchesterskej univerzite aj ako profesor pre verejnú angažovanosť vo vede pre Kráľovskú spoločnosť (The Royal Society). Je známy aj svojou dokumentárnou prácou pre televíziu BBC.

Diskusia bude prebiehať v anglickom jazyku bez prekladu.Vzhľadom na pandemickú situáciu je podujatie určené len pre plne očkovaných. Diskusia bude tiež streamovaná.

Organizátorom diskusie je Nadácia ESET spolu so spoločnosťou ESET.

Zdroj: ESET Science Award, zverejnené: 7. 10. 2021, autor: rpa