HOME

Rámcový program
HORIZONT EURÓPA

Digitization of biology for circular bioeconomy applications

Podujatia

 • Začiatok
  31.05.2022, 15:00
 • Koniec
  31.05.2022, 17:00
 • Typ podujatia
  Seminár

Univerzita v Tartu a Estónska rada pre výskum vás srdečne pozývajú na networkingový seminár, ktorý sa uskutoční 31.5.2022 a bude venovaný zaujímavej a hlavne aktuálnej téme: „Digitization of biology for circular bioeconomy applications“.

Kombinácia digitalizácie a biotechnológie poskytuje skvelú príležitosť na riešenie výziev EÚ – „Green Deal“. Fakt, že sa biológia stáva inžinierskou disciplínou založenou na údajoch, ktorej cieľom je navrhovať aj prevratné riešenia biovýroby, ponúka EÚ jedinečnú príležitosť využiť tento exponenciálny rast výskumu a investovať do bioudržateľnosti. Cieľom semináru bude zdôraznenie strategických prístupov Európskej komisie a popredných výskumných a vývojových organizácií, ktoré majú potenciál transformovať sektory bioinžinierstva a bioprodukcie v EÚ.

PROGRAM

15.00 Networking coffee

Privítanie moderátora prof. Kristjan Vassil, prorektor pre výskum, Univerzita v Tartu

 • Európska stratégia biohospodárstva: Zhodnotenie a budúci vývoj – Dr. Adrian Leip, vedúci oddelenia biohospodárstva, GR RTD
 • Digitalizácia biológie pre obehové hospodárstvo – Prof. Mart Loog, profesor biológie molekulárnych systémov, Univerzita v Tartu
 • Revolúcia v biológii prostredníctvom digitalizácie – Prof. Lars K. Nielsen, prezident a hlavný technický riaditeľ, DTU Biosustain na Technickej univerzite v Dánsku
 • Príspevok SINTEF k budúcnosti bioekonomiky v Európe a Nórsku – Dr. Christian Simon, Senior Business Developer,
 • Revolúcia v biológii prostredníctvom digitalizácie – Prof. Lars K. Nielsen, prezident a hlavný technický riaditeľ, DTU Biosustain na Technickej univerzite v Dánsku SINTEF

Panelová diskusia, pod taktovkou moderátora, prof. Kristjan Vassil

Dr. Adrian Leip, vedúci sektora, bioekonomika, GR RTD
Dr. Virginia Puzzolo, vedúca programovania spoločného podniku Circular Bio-based Europe
Dr. Christian Rone Simon, senior Business developer, SINTEF
Prof. Petri-Jaan Lahtvee, docent v odbore potravinárskych technológií a bioinžinierstva, Technická univerzita v Talline

 • V ktorých biotechnologických odvetviach môže mať digitalizácia najväčší vplyv na prechod na udržateľné a obehové biohospodárstvo EÚ?
 • Transformácia chemického priemyslu a konvenčných systémov výroby potravín pomocou biologicky udržateľných produktov novej generácie.
 • Ako motivovať biotechnologické odvetvia, aby investovali a urýchlili pohyb smerom k bioudržateľnejšej a menej uhlíkovo náročnej výrobe?

17.00 Recepcia

Seminár sa uskutoční v prezenčnej forme 31. mája, od 15:00 do 17:00 SEČ, v priestoroch Stáleho zastúpenia Estónska pri EÚ, Rue Guimard 11/13, Brusel.

Na podujatie je potrebné sa vopred zaregistrovať do 23. mája. Registrácia je možná TU.

Autor: MS, zdroj: Estonian Research Council