HOME

Rámcový program
HORIZONT EURÓPA

Dejiny informatiky na Slovensku

Podujatia

 • Začiatok
  15.11.2022, 10:00
 • Koniec
  15.11.2022, 16:00
 • Typ podujatia
  Konferencia
 • Organizátor
  Ústav informatiky SAV, Múzeum počítačov pri Výpočtovom stredisku Centra spoločných činností SAV
 • Miesto konania
  Ústav informatiky SAV, Dúbravska cesta 9 na Patrónke
 • Odkaz na webovú stránku
Konštruktér Ivan Plander so súčiastkou do počítača. Zdroj: Nákres zapojenia súčiastky z 15. októbra 1956. Zdroj: Múzeum počítačov, Výpočtové stredisko CSČ SAV
Konštruktér Ivan Plander so súčiastkou do počítača 15. októbra 1956. Zdroj: Múzeum počítačov, Výpočtové stredisko CSČ SAV

V rámci podujatia Extrapolácie 2022 sa uskutoční nultý ročník konferencie Dejiny informatiky na Slovensku. Organizátormi podujatia sú Ústav informatiky SAV, v. v. i., a Múzeum počítačov pri Výpočtovom stredisku Centra spoločných činností SAV, v. v. i.

Kedy sa konferencia uskutoční

Konferencia sa bude konať dňa 15. novembra 2022 od 10:00 do 16:00. v zasadačke Ústavu informatiky SAV, v. v. i., na Dúbravskej ceste 9 v Bratislave na Patrónke.

V prípade záujmu o účasť na konferencii sa prosím zaregistrujte.

Cieľ konferencie

Cieľom konferencie je mapovanie „bielych” miest v histórii informatiky ako dôležitej súčasti dejín vedy a techniky na Slovensku. V rámci konferencie vystúpia viacerí priami účastníci začiatkov informatiky a vývoja počítačov na Slovensku. Okrem významných projektov Ústavu technickej kybernetiky SAV sa bude spomínať aj na vývoj počítačov SMEP vo VÚVT Žilina, vývoj systému pre prípravu údajov SPU 800 v ZVT Banská Bystrica, vývoj integrovaných obvodov (hradlových polí CMOS) či na slovenskú scénu 8-bitových domácich počítačov a počítačových hier.

Viac informácií:

Pozvánka na konferenciu Dejiny informatiky na Slovensku

Zdroj: https://vedanadosah.cvtisr.sk, SAV; zverejnené: 14. 11. 2022, autor: rpa