HOME

Rámcový program
HORIZONT EURÓPA

16th ESPI Autumn Conference

Podujatia

16th ESPI Autumn Conference
Zdroj: ESPI

V dňoch 11. a 12. októbra 2022 sa vo Viedni koná 16th ESPI Autumn Conference na tému: Space Economy and Commerce: The way ahead for Europe. Konferencia je každoročným podujatím European Space Policy Institute (ESPI) na ktorom sa stretávajú zainteresované strany, aby prediskutovali otvorené otázky týkajúce sa európskeho vesmírneho sektora. Miestom konania tohtoročnej konferencie je observatórium Urania vo Viedni v Rakúsku.

Účastníci sa dozvedia o spôsoboch, ako čo najlepšie využiť a budovať na dynamike, ktorú komerčné riešenia poskytujú európskym vesmírnym aktivitám. Taktiež aj o tom, ako vznikajúce komerčné perspektívy podporujú rozvoj vedúceho postavenia Európy na svetových trhoch. Medzi potvrdenými hosťami je aj výkonný riaditeľ Agentúry EÚ pre vesmírny program Rodrigo da Costa.

Ďalšie podrobnosti o účastníkoch diskusie a konferencii nájdete na stránke podujatia.

Termín konania konferencie: 11. – 12. október 2022, observatórium Urania, Viedeň

Viac informácií

Registrácia

PROGRAM

European Space Policy Institute (ESPI)

European Space Policy Institute so sídlom vo Viedni bol založený na základe rozhodnutia Rady Európskej vesmírnej agentúry (ESA) z decembra 2002. Inštitút je koncipovaný ako asociácia podľa rakúskeho práva. Zakladajúcimi členmi ESPI sú Európska vesmírna agentúra (ESA) a Austrian Research and Promotion Agency (FFG). Ostatnými členmi ESPI sú rôzne inštitúcie, súkromné firmy a od nedávna aj Európska komisia. ESPI sa venuje najmä tvorbe analýz či odporúčaní s cieľom podporovať európsku vesmírnu politiku.

Zdroj: www.espi.or.at, zverejnené: 16.05.2022, autor: kha