HOME

Rámcový program
HORIZONT EURÓPA

Témou konferencie Žijem vedu naživo je tento rok motívacia vedcov

Aktualita

Hlavnou úlohou konferencie Žijem vedu naživo je sprostredkovať stretnutie všetkých slovenských vedcov, pôsobiacich doma a v zahraničí, predstaviť ich príbehy a iniciovať ich vzájomnú diskusiu.

So svojím príspevkom o etike na konferencii vystúpi SOŇA FTÁČNIKOÁ z Centra vedecko technických informácií SR. Bude v ňom odpovedať na otázky ako PREČO a AKO sa správať eticky vo výskume, kde nájsť vlastnú individuálnu motiváciu na etické vykonávanie výskumu a kde nájsť motiváciu na dôrazné vyžadovanie etiky vo vede v samotných výskumných inštitúciách a vo vede na celonárodnej úrovni.

Ďalšími prednášajúcimi na konferencii budú MARIANA DERZSI (MTF STU), RENÁTA HALL (To dá rozum), SIMONA OĽHOVÁ (Science Slam), LUKÁŠ FÉLIX PAŠTEKA (PriF UK), RÓBERT SRNKA (Večer zVEDAvých) a MAXIMILIÁN STRÉMY (MTF STU).

Na konferencii sa predstavia aj rôzne na vedu zamerané iniciatívy z celého Slovenska. Viac info nájdete na stránkach konferencie Žijem vedu naživo.

Už druhý ročník konferencie Žijem vedu naživo sa tentokrát bude konať v priestoroch Stavebnej fakulty STU v piatok 20.12. 2019. Ak máte záujem sa konferencie zúčastniť, je potrebné sa zaregistrovať.

Zdroj: web Žijem vedu, pw, publikované 12.12.2019