HOME

Rámcový program
HORIZONT EURÓPA

Technologická suverenita EÚ

Aktualita

No alternative text description for this image

„Technologická suverenita“ sa za posledných šesť mesiacov stala medzi európskymi lídrami virálnym fenoménom. Od začiatku krízy COVID-19 začali politici tlačiť na zníženie závislosti Európy od technológií pôvodom z USA alebo Číny. Od vývoja vakcín po umelú inteligenciu sa v súčasnosti v celej Európskej únii mobilizujú miliardy eur; a táto rétorika sa stala centrálnou.

Ako povedal francúzsky prezident Emmanuel Macron: „Ak nebudeme budovať svojich vlastných šampiónov vo všetkých oblastiach – digitálna, umelá inteligencia, naše voľby budú závisieť od ostatných.“

Dňa 8. septembra 2020 usporiadala spoločnosť Science | Business online konferenciu s názvom „Priemyselný výskum a vývoj: Európa ako prvá?“ V dôležitom okamihu zachytila ​​súčasný stav politiky EÚ v súvislosti s potenciálne významnou zmenou spôsobu, akým Európa financuje, riadi a reguluje svoje trhy s technológiami v zdravotníctve, energetike, letectve, digitálnych systémoch a mnohých ďalších oblastiach.

Správa obsahuje nezávislé novinky k tejto téme zo strany Science | Business, ako aj komentáre prednesené na konferencii.

Report: What is ‘tech sovereignty’?

Zdroj: https://sciencebusiness.net, zverejnené: 1.10.2020, autor: rpa