HOME

Rámcový program
HORIZONT EURÓPA

Ekonomický dopad Oxfordskej univerzity

Aktualita

Univerzita v Oxforde. Foto: https://www.ox.ac.uk

Oxfordská univerzita prispieva do ekonomiky Spojeného kráľovstva približne 15,7-miliardami libier a podporuje viac ako 28 000 pracovných miest na plný úväzok.

Štúdia, ktorú vypracovala London Economics – The Economic Impact of the University of Oxford – merala vplyv univerzity na ekonomiku Spojeného kráľovstva v rokoch 2018/19. Zvažuje vplyv celého radu aktivít univerzity, vrátane:

  • výskum univerzity a aktivity transferu znalostí (7,9-miliardy libier)
  • hodnota výučbových a vzdelávacích aktivít univerzity (422-miliónov libier)
  • vplyv exportu vzdelávania univerzity (732-miliónov libier)
  • vplyv generovaný výdavkami univerzity a jej vysokých škôl (6-miliárd libier)
  • vplyv vytvorený príspevkom univerzity k cestovnému ruchu (611-miliónov GBP)

Správa zistila, že každá 1 libra investovaná do výskumu na Oxfordskej univerzite a aktivít na výmenu poznatkov vygenerovala 10,30 libry pre širšiu ekonomiku Spojeného kráľovstva.

Celkový vplyv v regiónoch mimo juhovýchodu bol viac ako 4-miliardy libier (38 %), pričom vplyvy presahujúce 100-miliónov libier sa vyskytli v každom regióne mimo juhovýchodu.

Ako uviedol Vicekancelár Oxfordskej univerzity, profesor Louise Richardson: „Táto správa poskytuje dôkazy o niečom dlho známom v Oxforde: univerzita poháňa ekonomiku na miestnej aj národnej úrovni a má tiež významnú medzinárodnú prítomnosť. Poskytujeme pracovné miesta, priťahujeme investície a vykonávame celosvetovo uznávaný výskum, ktorý zlepšuje životy obyvateľov Oxfordshire a Spojeného kráľovstva. Sme globálna inštitúcia hlboko zakorenená v živej miestnej komunite a môžeme byť motorom britskej ekonomiky do budúcnosti.“

Viac informácií:

The economic impact of the University of Oxford – Final Report for the University of Oxford

Economic impact pie chart
Infografika: Ekonomická dopad Oxfordskej univerzity. Zdroj: University of Oxford

Zdroj: https://www.ox.ac.uk, zverejnené: 31. 1. 2022, autor: rpa