Začiatok: 08. 09. 2020 13:30
Koniec: 08. 09. 2020 18:00
Typ podujatia: Konferencia
Organizátor: Science|Business
Miesto konania: Konferencia
Dňa 8. septembra 2020 sa uskutoční verejná virtuálna konferencia na tému “Výskum a vývoj v priemysle: Európa ako prvá?”
Kríza COVID-19 poukázala na to, nakoľko je závislá svetová ekonomika náchylná k narušeniam. Výrobné závody, ktoré sa uzatvárajú v jednej časti sveta, spolu s prerušením svetového obchodu, majú okamžitý a hlboký vplyv na dostupnosť kritického tovaru a služieb v oblastiach vzdialených tisíce kilometrov. Šírka a hĺbka vyvíjajúcich sa kríz rýchlo vyvolala politickú diskusiu o tom, aké kroky by sa mali podniknúť na zabezpečenie väčšej odolnosti a lepšej ochrany národných ekonomík (alebo hospodárskych blokov).
Keď sa v Európe hovorí o technologickej suverenite, zdá sa, že cestou výberu je povzbudiť blízkosť k výrobe (nearshoring) a rozvoj regionálnych technologických kapacít tam, kde dnes chýbajú. V EÚ sa časť tejto diskusie týka technológií v digitálnom sektore, v ktorých dominujú poskytovatelia technológií v USA a Ázii / Číne. Európa však sama osebe nemôže stanoviť globálne normy pri tvorbe technologickej politiky. Ako udržať vedecké hranice otvorené, stanoviť prioritu spoľahlivosti technológie a zlepšiť spoluprácu v oblasti regulácie s dôveryhodnými medzinárodnými partnermi? Táto virtuálna konferencia Science|Business spojí ministrov jednotlivých krajín, úradníkov EÚ, vedúcich pracovníkov v priemysle a výskumných pracovníkov s cieľom zmerať vplyv, ktorý môžu mať politiky „Europe first“ na spoločnosti so sídlom v Európe a nadnárodné spoločnosti s pôsobením v Európe.
Prečo sa zaregistrovať?
Počas celého radu online verejných dialógov na vysokej úrovni a pracovných seminárov zameraných na jednotlivé odvetvia konferencia vypracuje prierezové a sektorovo špecifické odporúčania, ktoré budú adresované hlavným aktérom politiky.
Plenárne zasadnutia budú prístupné bezplatne.
Po zakúpení lístka bude mať účastník prístup na vyhradenú platformu B2B s nasledujúcimi vlastnosťami:
- Nastavenie individuálneho profilu účastníka;
- Prezretie plenárneho zasadnutia na platforme;
- Účasť na jednom workshope za uzavretými dverami podľa výberu a účasť na interaktívnej diskusii s max. 30 účastníkov, ktoré vedú k politickým odporúčaniam;
- Schopnosť naplánovať dvojstranné, súkromné stretnutia s ostatnými účastníkmi konferencie;
- Schopnosť chatovať online s ostatnými účastníkmi konferencie;
- Služba na kľúč: personalizovaný program konferencie, návrhy stretnutí (pomocou inteligentných sieťových nástrojov platformy) a technická podpora prístupná kedykoľvek;
Deadline na registráciu: 8. september 2020
Zdroj: https://sciencebusiness.net, zverejnené: 21.7.2020, autor: rpa